Szlaczki

Obecnie duży nacisk w wychowaniu dziecka kładzie się na rozwijanie jego kreatywności, twórczego myślenia, umiejętności stosowania nieszablonowych rozwiązań. Wszelkie mechaniczne ćwiczenia, którymi nas – rodziców i nauczycieli – kiedyś faszerowano, rodzą w nas często niechęć i opór.

Dlatego miedzy innymi tak zwane SZLACZKI wzbudzają w niektórych mieszane uczucia. Po co dziecko ma odwzorowywać coś, co sobie wymyślił autor szlaczków? Sama spotkałam się z podobną reakcją, gdy pokazywałam jednemu ze znajomych projekty szlaczków przeznaczone do opublikowania w serwisie. “Po co dziecku takie szlaczki?”

Tymczasem odpowiedź jest bardzo prosta – jest to dobra gimnastyka dla ręki, która za jakiś czas będzie musiała się ściśle podporządkować siedmiolatkowi i pisać dokładnie to, co on jej nakaże – równiutkie literki o odpowiednim kształcie ;). Pisanie to wcale nie jest taka prosta sprawa i dziecko musi nabrać nieco wprawy w operowaniu ołówkiem czy długopisem.

Tym razem proponuję taką właśnie gimnastykę dla ręki Twojego dziecka. Jest tu także miejsce na małą kreatywność. Proponuję zachęcić dziecko, by wzbogaciło szlaczki o własne, ciekawe elementy. W dolnej części arkusza jest także miejsce na jego własny, oryginalny szlaczek, gdzie dziecko może dać upust swoim twórczym pomysłom 🙂

Jolanta Gajda

Wszystkie zadania w tym dziale przygotowuje dla Was SuperKid.pl – portal edukacyjny dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.


Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: