Rozwiąż łamigłówkę

Warto poświęcić trochę czasu, by porozmawiać z dzieckiem o zasadach bezpieczeństwa – wszędzie tam, gdzie przebywamy; czy to będzie spacer po lesie, czy wycieczka w góry, czy też kąpiel w jeziorze.

Staraj się jednak nie robić tego poprzez nakazy i zakazy – one są bowiem mało skuteczne. Działają wtedy, gdy rodzic jest w pobliżu, natomiast gdy go nie ma – zakazy przestają istnieć 😉 Lepiej wcześniej zachęcić dziecko do wspólnej dyskusji i tak nią pokierować, by maluch sam doszedł do tego, co jest właściwe, a co nie. Można to zrobić, korzystając z bajek (“Jak myślisz Krzysiu, co powinny zrobić koźlątka, gdy usłyszały, jak ktoś puka do ich drzwi pod nieobecność mamy?”), przysłów (“Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała – narysujmy po lewej stronie kartki, jak kózka beztrosko fika i po prawej – jak płacze, bo ją boli nóżka…”) lub można wykorzystać do tego celu łamigłówki rysunkowe.

Taką łamigłówkę mamy właśnie dla Was tym razem. Gdy dziecko wykona prawidłowo zadanie, koniecznie je pochwal. W nagrodę będzie mogło pokolorować przedstawiony na łamigłówce obrazek.

Wszystkie zadania w tym dziale przygotowuje dla Was SuperKid.pl – portal edukacyjny dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: