Pracownia komputerowa w przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 37 w Gliwicach to piękne i duże sale oraz estetycznie wykonane dekoracje przez dzieci bądź przez panie. Minusem jest, że znajduje się na peryferiach Łabęd. Wspólnie z koleżankami chciałyśmy znaleźć sposób na to, aby przyciągnąć dzieci do naszego przedszkola. Wymyśliłyśmy :

OTWORZYMY SALĘ KOMPUTEROWĄ!!!!!

Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają spędzać czas przed komputerem. Jeżeli jest to dobrze wykorzystany czas , to czemu nie. W naszym środowisku jeszcze wiele dzieci nie mało takich możliwości. Narodziło się wiele wątpliwości i problemów, przede wszystkim pieniężnych. Stwierdziliśmy, że spełnimy nasze marzenia, a zarazem naszych małych pociech. Przystąpiliśmy do działania – zaczęliśmy od pokonywania przeciwności i poszukiwania sponsorów. Odwiedzaliśmy Banki i różne firmy, zakłady pracy, ale nastąpił moment ciszy. Postanowiliśmy się nie poddawać. Nadal kontynuowaliśmy współpracę z byłym patronem naszego przedszkola. Z jego strony doczekaliśmy się największej pomocy. Jako pierwszy odezwał się z propozycjami finansowymi. Pojawiły się następne problemy – pracownia to nie tylko komputery, ale również stoliki dostosowane do wzrostu dziecka, krzesełka. Wtedy pojawili się następni sponsorzy. Potem swoimi umiejętnościami wykazał się nasz konserwator. Przez długi miesiąc dopracowywał nasze stoliki, ale efekt zaskoczył nas wszystkich – wyglądały jak nowe. Krzesełka przekazała nam pobliska szkoła / niestety z powodu likwidacji. Do akcji przyłączyli się Rodzice – pomalowali ściany, a nawet zakupili farbę. Przy podłączeniu komputerów ponownie z pomocą przyszedł sponsor oraz Rodzice.

Pracownia komputerowa była gotowa. Nastąpiło uroczyste otwarcie, zaprosiliśmy naszych sponsorów, Rodziców i dzieci, które podziękowały swoim występem i wykonanymi upominkami. Czerwona wstęga z kwiatami została przecięta, a dzieci po raz pierwszy zasiadły do stanowisk komputerowych i nacisnęły klawisz klawiatury. Zauważyliśmy uśmiech na twarzach naszych dzieci i oczywiście na naszych.

A JEDNAK MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ !!!!!!!

Obecnie sala komputerowa wyposażona jest w 5 zestawów komputerowych i 2 drukarki. Odbywają się tu zajęcia komputerowe dla dzieci 5 – 6 letnich. Panie z młodszymi grupami również chętnie tu zaglądają. Nauczycielki korzystają z pracowni w celu wydawania gazetki przedszkolnej, wykonywania kart pracy i innych materiałów dydaktycznych oraz pokazów prezentacji ciekawych zajęć. Zawsze w naszej pracy możemy liczyć na pomoc Rodziców , którzy przynoszą kartki , tusz , dyskietki, a nawet drukarkę. Dzieci mile i chętnie spędzają tu swój czas, rozwijają swoje zainteresowania. Nauczycieli starają się, by zajęcia były bardzo ciekawe i zainteresowały je. W końcu w zorganizowanie pracowni włożyły wiele wysiłku i swojego wolnego czasu teraz chcą tylko, aby dzieci były tu zadowolone i szczęśliwe.

Opracowały: Ewa Drabik
Iwona Jagosz
Nauczycielki Przedszkola Miejskiego Nr 37Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: