Poznaj Świat z Misiem Haribo

Haribo-rekwizytyRuszyła XIII edycja Akademii Misia Haribo pod hasłem „Poznaj świat z Misiem Haribo”. Konkurs jest kierowany do dzieci i nauczycieli wychowania przedszkolnego. Celem programu jest inspirowanie dzieci do nauki poprzez zabawę, rozwijanie twórczego myślenia i pogłębianie ciekawości poznawczej świata.

Program Akademia Misia Haribo został zainaugurowany w 2007 r. Co roku inspiruje dzieci do odkrywania świata i pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin m.in ekologii, przyrody i muzyki. Tegoroczna edycja konkursu ma zachęcić dzieci do podróżowania, poznawania innych kultur i obyczajów mieszkańców odległych krańców świata. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.akademiaharibo.pl i zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny. Zestaw składa się z planszowej gry edukacyjnej oraz pomocy dydaktycznych do przeprowadzenia zajęć z dziećmi. Dzięki grze dzieci poznają sześcioro dzieci, zamieszkujących: Chiny, Meksyk, Indie, Egipt, Grenlandię oraz Kenię. Przewodnikiem po tych krajach jest Miś Haribo, który wprowadza dzieci w świat kultury, obyczajów, muzyki, zwierząt i języków, którymi posługują się mieszkańcy tych odległych krajów.

Po przejściu całej gry edukacyjnej dzieci docierają do ostatniego celu podróży, do Polski, gdzie czeka na nie zadanie konkursowe. Polega ono na przygotowaniu pracy plastycznej w formie kolażu, który ma przedstawiać wizytówkę Polski. Celem zadania jest przedstawienie Polski dzieciom z innych krajów i pokazanie najbardziej charakterystycznych elementów naszej kultury i obyczajów.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody m.in organizacja balu z Misiem Haribo, spotkanie w redakcji National Geographic Traveler z redaktor naczelną Martyną Wojciechowską, kupony na wyposażenie sal przedszkolnych, książki o podróżach i zwierzętach, gry oraz wiele innych nagród dla dzieci, przedszkola i opiekunów grupy.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wsparcie merytoryczne konkursu zapewnił magazyn National Geographic Traveler, psycholog dziecięcy – Dorota Kalinowska, Dyrektor Muzeum Baśni, Bajek i Opowiadań – Michał Malinowski. Za przygotowanie gry planszowej odpowiada firma Alexander, producent gier i zabawek edukacyjnych. Wśród partnerów medialnych konkursu znajdują się: Bliżej Przedszkola, Nauczycielka Przedszkola, Wychowanie w Przedszkolu, Przedszkolak, Gaga, radio Bajka oraz portale czasdzieci.pl, edziecko.pl.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.akademiaharibo.pl. Zgłoszenia należy przesyłać do 3 marca 2014 roku!Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: