Odszukaj dwie takie same muszelki

Tym razem kolejne ćwiczenie na spostrzegawczość i koncentrację, nawiązujące do wakacyjnego wypoczynku. Zadaniem dziecka jest odszukać w gąszczu przeróżnych muszelek dwie takie same, a następnie cały zestaw pięknie pokolorować.

W czasie wyjazdów wakacyjnych, szczególnie gdy jest to pobyt nad morzem, dzieci uwielbiają zbierać kamyczki, muszelki i innego rodzaju znaleziska. Pozwólmy im na to, bo takie szukanie skarbów na łonie natury ma wiele zalet. Jednak warto zapobiec rozrzucaniu tych wszystkich drobiazgów po całym pokoju dziecka, bo to z kolei stanowi utrapienie dla rodziców. Można na przykład okleić kolorowym papierem kartonowe pudełko, robiąc zeń estetyczną skrzynkę na znalezione skarby lub przygotować z dzieckiem ładną wystawkę, układając kompozycję skarbów na posmarowanej klejem tekturce. Taka kompozycja będzie dla dziecka miła pamiątką z wakacji.

Wszystkie zadania w tym dziale przygotowuje dla Was SuperKid.pl – portal edukacyjny dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.
Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: