NOC MIKOŁAJKOWA

Scenariusz uroczystości przedszkolnej z udziałem rodziców pt: „Noc Mikołajkowa z Basią”

W naszym przedszkolu tradycją stała się Noc Mikołajowa, czyli wieczorne spotkanie z rodzicami, dziećmi i Mokołajem. Po wspólnej zabawie rodzice żegnają się ze swoimi pociechami, dzieci zostają w przedszkolu na noc. A Mikołaj? Mikołaj przychodzi późnym wieczorem, gdy rodzice śpieszą do domów, a dzieci powoli przygotowują się do spania. Ponieważ w tym roku szkolnym braliśmy udział w Konkursie “Bal pasiastych” postanowiłyśmy połączyć obie uroczystości. Oto scenariusz:

1. Powitanie rodziców i dzieci piosenką „Chodźcie wszyscy tu do koła” (KLANZA)
2. Zabawa „Ludzie do ludzi”.
Przy muzyce chodzimy po kole ze swoim partnerem, na przerwę witamy się wybranymi częściami ciała w zależności od polecenia: dłoń do dłoni, nos do nosa, łokieć do łokcia, czoło do czoła. Na hasło: „ludzie do ludzi” nastepuje zmiana partnera.
3. Wyjaśnienie celu spotkania i przeczytanie listu od Św. Mikołaja. W liście Mikołaj przeprasza, że się spóźni, prosi aby wszyscy dobrze się bawili, zapoznaje też gości z postacią Basi oraz prosi o przygotowanie pasiastych koszulek dla dzieci.
4. Zaproszenie do Fabryki Pasków – ozdabianie koszulek – przebrań dla dzieci.
5. Prezentacja strojów do muzyki współczesnej.
6. Zabawa ruchowa KLANZy „Ciasto”.


7. Prezentacja przez dzieci repertuaru przygotowanego dla Mikołaja
”Marsz” – orkiestra
„Mikołaju” – piosenka i taniec
„Taniec z chustkami” – Brahmsa
8. Niespodzianka dla Mikołaja. Proponujemy, aby zrobić Mikołajowi niespodziankę i obdarować go. Dzielimy rodziców i dzieci na dwie grupy, wręczamy każdemu klamerkę. Zadaniem każdej drużyny jest przekazanie jak największej liczby bombek i zawieszenie ich na papierową choinkę.
9. Wspólny taniec „Kankan”.
10. Kolorowo-balonowo – zabawy z balonami.
Każde dziecko otrzymuje balonik, rodzice pomagają nadmuchać balon i zawiązać, tańczymy przy muzyce, trzymając balony w parach, między głowami, plecami, brzuchami.
11. Portret Mikołaja – praca plastyczna wykonana wspólnie z dziećmi
12. Odebranie telefonu od Mikołaja, który informuje, że renifery są zmęczone długą podróżą i muszą odpocząć, dlatego też Mikołaj przyjdzię w nocy. Im wcześmiej dzieciaki pójda do łóżek tym szysbciej przyjdzie Mikołaj.
13. Pożegnanie z rodzicami piosenką i wspólnym tańcem: „Bujany walczyk” (KLANZA)

Wszystkim pięknie dziękujemy za wspólną zabawę
Może znów się zobaczymy, razem zatańczymy.
Raz w prawo, raz w lewo i w przód i w tył,
Byś długo pamiętał, żeś z nami był. /2x

Opracowanie i prowadzenie: Marta Galińska-FalakiByć może zainteresują Cię również inne nasze materiały: