Moloch straszliwy – pokoloruj

Tym razem będzie trochę egzotycznie – zabiorę Twoją pociechę na gorące piaski pustyni australijskiej ;). A mówiąc poważnie – będzie to kolorowanka z naszej serii Zwierzęta świata – Australia.

Słysząc Australia, najczęściej spodziewamy się kolorowanki z kangurem, dziobakiem lub kolczatką – te zwierzątka zapadły w naszą pamięć jako charakterystyczni przedstawiciele fauny australijskiej. A ja postanowiłam Cię trochę zaskoczyć i proponuję kolorowankę ze stworzonkiem, o którym wielu dorosłych nawet nie słyszało. Będzie to więc taka mała lekcja przyrody zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica ;).

Zwierzątko jest bardzo ciekawe, a jego nazwa jeszcze bardziej. Moloch straszliwy, bo o nim mowa, to niewielka jaszczurka o długości około 20 cm. Ale za to – jaka prezencja! Jest brunatnobrązowa w żółto-pomarańczowe plamy, a całe ciało pokrywają sterczące kolce, które sprawiają, że moloch wygląda jak żywy, wędrujący kaktus. Moloch to może on nie jest, ale straszliwy – jak najbardziej ;). Ten kolczasty stworek żywi się mrówkami i potrafi wytrzymać wiele tygodni bez wody, więc na pustyni świetnie sobie radzi.

Jeśli będziesz chciał obejrzeć z dzieckiem w Internecie, jak wygląda prawdziwy moloch straszliwy, możesz sprawdzić także pod jego angielską nazwą – thorny devil (ciernisty diabeł).

Wszystkie zadania w tym dziale przygotowuje dla Was SuperKid.pl – portal edukacyjny dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.
Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały:

  • ŚlimakŚlimak Zapraszamy do oglądania naszych kolorowanek do wydrukowania. Kolorowanki w naszym serwisie są przygotowane w formacie pdf.  […]
  • Woda źródłem życia – scenariusz zajęcia zintegrowanegoWoda źródłem życia – scenariusz zajęcia zintegrowanego Opracowały: Ewa Bańka, Jolanta Tutak Samorządowe Przedszkole w Gorzycach ul. Edukacji Narodowej 3 39-432 Gorzyce SCENARIUSZ DO […]
  • Przyroda w życiu dzieckaPrzyroda w życiu dziecka „Przyroda” jak podaje „ Mały słownik języka polskiego” to – „otaczający nas świat roślinny i zwierzęcy wraz z terenem, na którym istnieje […]
  • Program własny “Wiemy, co jemy”Program własny “Wiemy, co jemy” PROGRAM WŁASNY Z ZAKRESU EDUKACJI ZDROWOTNEJ zintegrowanej z edukacją przyrodniczą, matematyczna, literacką i techniczną. Opracowała: […]