Moloch straszliwy – pokoloruj

Tym razem będzie trochę egzotycznie – zabiorę Twoją pociechę na gorące piaski pustyni australijskiej ;). A mówiąc poważnie – będzie to kolorowanka z naszej serii Zwierzęta świata – Australia.

Słysząc Australia, najczęściej spodziewamy się kolorowanki z kangurem, dziobakiem lub kolczatką – te zwierzątka zapadły w naszą pamięć jako charakterystyczni przedstawiciele fauny australijskiej. A ja postanowiłam Cię trochę zaskoczyć i proponuję kolorowankę ze stworzonkiem, o którym wielu dorosłych nawet nie słyszało. Będzie to więc taka mała lekcja przyrody zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica ;).

Zwierzątko jest bardzo ciekawe, a jego nazwa jeszcze bardziej. Moloch straszliwy, bo o nim mowa, to niewielka jaszczurka o długości około 20 cm. Ale za to – jaka prezencja! Jest brunatnobrązowa w żółto-pomarańczowe plamy, a całe ciało pokrywają sterczące kolce, które sprawiają, że moloch wygląda jak żywy, wędrujący kaktus. Moloch to może on nie jest, ale straszliwy – jak najbardziej ;). Ten kolczasty stworek żywi się mrówkami i potrafi wytrzymać wiele tygodni bez wody, więc na pustyni świetnie sobie radzi.

Jeśli będziesz chciał obejrzeć z dzieckiem w Internecie, jak wygląda prawdziwy moloch straszliwy, możesz sprawdzić także pod jego angielską nazwą – thorny devil (ciernisty diabeł).

Wszystkie zadania w tym dziale przygotowuje dla Was SuperKid.pl – portal edukacyjny dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.
Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały:

  • Rasy psówRasy psów Nasze pociechy często przebywają na świeżym powietrzu i niejednokrotnie mają możliwość napotkania na swojej drodze mniej lub bardziej […]
  • SzlaczkiSzlaczki Obecnie duży nacisk w wychowaniu dziecka kładzie się na rozwijanie jego kreatywności, twórczego myślenia, umiejętności stosowania […]
  • Odszukaj dwie takie same muszelkiOdszukaj dwie takie same muszelki Tym razem kolejne ćwiczenie na spostrzegawczość i koncentrację, nawiązujące do wakacyjnego wypoczynku. Zadaniem dziecka jest odszukać w […]
  • Czerwony KapturekCzerwony Kapturek Wszyscy wiemy, jak dzieci uwielbiają bajki. Mają one zresztą duże walory edukacyjne - nie tylko dostarczają wiedzy o świecie, ale też uczą […]
  • Rozwiąż łamigłówkęRozwiąż łamigłówkę Warto poświęcić trochę czasu, by porozmawiać z dzieckiem o zasadach bezpieczeństwa - wszędzie tam, gdzie przebywamy; czy to będzie spacer […]
  • Znajdź różnicęZnajdź różnicę Zadanie przedstawia dwa widoczki - pozornie takie same, jednak różnią się one 10 szczegółami. Zadaniem dziecka jest te różnice […]