Klimatolubne Przedszkolaki

Ministerstwo Środowiska, Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja Rozwoju Gmin Polskich serdecznie zapraszają nauczycieli przedszkolnych grup 5-latków na bezpłatne szkolenie z zakresu nauczania na temat zmian klimatu na poziomie przedszkolnym.

Szkolenie odbędzie się kilkakrotnie: w Krakowie (12.01. – środa), Nowym Sączu (18.01. – wtorek), Częstochowie (17.01. – poniedziałek), Zawierciu (19.01. – środa), Piotrkowie Trybunalskim, Oświęcimiu (24.01. – poniedziałek) i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Planowany warsztat ma za zadanie przygotować Państwa do prowadzenia ciekawych i kształcących zajęć edukacji ekologicznej dla swoich podopiecznych. Program szkolenia, łączący teorię z praktyką, pozwoli na dogłębne zapoznanie się z zagadnieniem zmian klimatu oraz scenariuszami zajęć proponowanymi w programie.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma komplet materiałów szkoleniowych oraz, po pomyślnym ukończeniu testu, certyfikat uczestnictwa. Podczas szkolenia gwarantujemy również przerwę kawową oraz obiad. Szkolenie poprowadzi trener Fundacji Nasza Ziemia.

Na szkolenie należy zarejestrować się poprzez stronę internetową Programu: www.klimatolubneprzedszkolaki.pl. Szkolenia są skierowane do nauczycieli opiekujących się dziećmi 5-letnimi. Uprzejmie informujemy, że z jednej placówki mogą zapisać się maksymalnie 2 osoby.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt:
Joanna Lorek, e-mail: asia.frgp@gmail.com, Tel. 791077220
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenie odbywa się w ramach programu “Klimatolubne Przedszkolaki” organizowanego przez Ministerstwo Środowiska i dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem programu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Plan szkolenia

9.00-9.15 zapoznanie się grupy oraz wprowadzenie do warsztatów
9.15-10.45 “ABC zmian klimatu” – wykład prowadzącego; film z zajęć pokazowych, omówienie scenariuszy, dyskusja
10.45-11.15 Przerwa kawowa
11.15-12.45 “Oszczędność energii a zmiany klimatu” – wykład prowadzącego; film z zajęć pokazowych, omówienie scenariuszy, dyskusja
12.45-13.00 OBIAD
13.00-14.30 “Woda a zmiany klimatu” – wykład prowadzącego; film z zajęć pokazowych, omówienie scenariuszy, dyskusja
14.30-15.00 bank dobrych pomysłów na aktywności przedszkolne dla klimatu, test sprawdzający oraz podsumowanie warsztatów

Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: