Jak sprawić, by świat był przyjazny dziecku?

Wkrótce poznamy zabawki, książki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca oraz portale, które są najbardziej przyjazne dziecku i stymulują jego rozwój.

Już w kwietniu br. poznamy produkty i miejsca, które zdaniem psychologów, pedagogów, plastyków oraz specjalistów z dziedziny filmu, teatru i literatury są najbardziej przyjazne dzieciom. Wśród jurorów tegorocznej edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” zasiadają m.in. Artur Barciś, Magdalena Łazarkiewicz i Dorota Zawadzka. Kapituła złożona z ekspertów oceni produkty i miejsca zgłoszone w ośmiu kategoriach: zabawki, kultura (w tym audiobooki), miejsca przyjazne dziecku, bezpieczeństwo dziecka, zdrowie, dom, dziecko w szkole oraz dziecko i internet. O nagrody rywalizuje 47 produktów.

Szeroka oferta artykułów dla dzieci dostępnych na rynku, wielość funkcji, zastosowań i materiałów, może przyprawić zdezorientowanych rodziców o prawdziwy zawrót głowy. W zalewie najróżniejszych, często sprzecznych ze sobą informacji i porad trudno jest wskazać te właściwe. „Świat przyjazny dziecku” promuje produkty, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci oraz na ich wrażliwość estetyczną. Pomysłodawcą konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka. Organizacja od dziewięciu lat wspiera rodziców i opiekunów w wyborze zabawek, akcesoriów oraz książek, które stymulują rozwój dzieci, a jednocześnie są dla nich bezpieczne i dostosowane do ich wieku.

Od początku swojego istnienia konkurs „Świat przyjazny dziecku” promuje książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca i portale, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność dzieci, pobudzają ich rozwój intelektualny, stymulują mowę, motorykę, zdolność manipulacji i koordynację wzrokowo–ruchową, a także pomagają maluchom zrozumieć świat dorosłych. Jury analizuje wszystkie artykuły pod kątem dostosowania do wieku dzieci, bezpieczeństwa, estetyki, wykonania oraz walorów edukacyjnych.

Więcej informacji o konkursie na stronie http://www.kopd.pl/wyniki/regulamin.htm

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest organizacją pożytku publicznego, która ma 30-letnie doświadczenie w zakresie ochrony praw dziecka oraz szeroko rozumianej pomocy rodzinom i opiekunom. Oferta KOPD jest adresowana przede wszystkim do rodzin i dzieci – ofiar przemocy emocjonalnej, fizycznej i seksualnej oraz zaniedbań i niewłaściwej opieki. KOPD działa na terenie Polski poprzez 23 oddziały. Więcej informacji na www.kopd.plByć może zainteresują Cię również inne nasze materiały: