Filharmonia Misia Haribo – zwycięzcy wyłonieni!

30 listopada br. została ogłoszona lista laureatów VIII edycji Akademii Misia Haribo. W konkursie wzięło udział blisko 100 przedszkoli z całej Polski. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, które – jak przystało na Akademię Misia Haribo – mają zarówno bawić, jak i uczyć.

Filharmonia Misia Haribo to kolejny konkurs programu edukacyjnego firmy. Tym razem uczestnicy stanęli przed prawdziwym wyzwaniem muzycznym. Przedszkolacy i ich nauczyciele musieli przygotować krótką etiudę z wykorzystaniem instrumentów muzycznych, skonstruowanych własnoręcznie z przedmiotów codziennego użytku. Konkurs miał na celu rozwinięcie zdolności muzycznych maluchów poprzez edukację i zabawę w jednym.

Spośród kilkuset nadesłanych nagrań wideo lub audio wyłoniono 3 miejsca pierwsze, 15 miejsc drugich, a trzecie przypadło w udziale 40 placówkom edukacyjnym. Do 3 zwycięskich przedszkoli należą: Przedszkole miejskie nr 1 w Łańcucie, Przedszkole przy Parafii Najświętszej Maryi Panny w Gdyni oraz Przedszkole im. Jana III Sobieskiego w Zespole Szkół w Czerśli Łuków.

Za wyróżniające się prace, Haribo przygotowało specjalne nagrody – za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie przewidziano pianino cyfrowe KORG LP-350. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca mogą cieszyć się zestawami instrumentów perkusyjnych. Dodatkowo wszyscy laureaci otrzymali zestawy materiałów edukacyjnych Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP), książki i czasopisma wydawnictwa Media Service Zawada oraz słodkie łakocie firmy Haribo.

Dzieci wykazały się dużą dozą kreatywności, wykonując instrumenty muzyczne z puszek wypełnionych grochem, butelek z wodą oraz pudełek przemienionych w magiczny sposób w gitary, a nawet zwierzątka… Przebrania brzdąców i układy choreograficzne zwracały uwagę i rozbawiały. Oryginalnym pomysłom nie było końca. Filharmonia Misia Haribo pokazała maluchom, że muzyka może być wspaniałą rozrywką i zarazem cenną edukacją, szansą na poznanie świata dźwięków i rozwinięcie umiejętności manualnych.

Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Do Akademii przystąpić mogą przedszkola i szkoły z całego kraju, rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 85 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra, specjalista nauczania zintegrowanego oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademii Misia Haribo patronuje magazyn „Bliżej Przedszkola”, wydawnictwo Media Service Zawada oraz portale internetowe: www.wychowanieprzedszkolne.pl, www.czasdzieci.pl, www.literka.pl.

WIĘCEJ O AKADEMII MISIA HARIBO NA STRONIE: www.haribo.com

Informacje o firmie:
HARIBO to istniejący od 1920 roku producent żelków, pianek i gum rozpuszczalnych znanych na całym świecie. W swojej ofercie ma kilkaset rodzajów produktów HARIBO, pianek Marshmallows oraz gum rozpuszczalnych MAOAM o imponującym bogactwie kształtów, kolorów i smaków. Firma produkuje swoje wyroby w 18 fabrykach na świecie a jej produkty są kupowane przez dzieci i dorosłych w ponad 100 krajach. HARIBO produkuje dziennie 80 milionów Złotych Misiów. Z ich rocznej produkcji mógłby powstać łańcuch otaczający trzykrotnie ziemię! W Polsce HARIBO obecne jest od 1992 roku. Wysoką jakość produktów Haribo potwierdzają otrzymane nagrody i wyróżnienia: „Superprodukt 2005”, „Produkt Roku Innowacja 2006”, „Złota Odznaka Jakości 2006, „Top Innowacje”, „Lider Forum 2006 i 2007”, złoty i srebrny medal DLG 2007, Oskar FMCG 2007, Towar Roku 2008, Produkt Roku Innowacja 2009, Produkt Roku Innowacja 2010.

WIĘCEJ O FIRMIE HARIBO NA STRONIE: www.haribo.com

Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały:

  • Bohaterskie Skrzatki Segregują OdpadkiBohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki Nikt z nas nie lubi jesiennych spacerów po zaśmieconym lesie. Dzieci zamiast zbierać kasztany natrafiają na dzikie wysypiska. Pokażmy […]
  • OrzełOrzeł Zapraszamy do oglądania naszych kolorowanek do wydrukowania. Kolorowanki w naszym serwisie są przygotowane w formacie […]
  • Rasy psówRasy psów Nasze pociechy często przebywają na świeżym powietrzu i niejednokrotnie mają możliwość napotkania na swojej drodze mniej lub bardziej […]
  • Konspekt zajęcia z edukacji przyrodniczej dla 5 – 6-latkówKonspekt zajęcia z edukacji przyrodniczej dla 5 – 6-latków  Temat zajęć:  "Pracowite ptaki" - poznanie ptaków zwiastujących wiosnę na podstawie wiersza E. Szelburg- Zarembiny oraz prezentacji […]