Dzieci odkrywają siłę wyobraźni z MiniMini+ i Barbie! – ogólnopolski konkurs dla przedszkoli

miniminiKanał MiniMini+ i Barbie zapraszają przedszkola z całej Polski do udziału w wyjątkowym konkursie. Do wygrania są megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola. W jaki sposób sięgnąć po wygraną? Wystarczy dać się ponieść dziecięcej wyobraźni i przygotować wraz z przedszkolakami inspirującą inscenizację lub spektakl.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka to wyjątkowa zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym z całej Polski, które pod okiem swoich wychowawców mogą przygotować fantastyczne przedstawienia inspirowane historyjkami i najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, który we wrześniu wyemituje kanał telewizyjny MiniMini+. Konkurs Marzeń Przedszkolaka ma zachęcać do twórczej zabawy. Wyobraźnia dziecka to potężne narzędzie, które odpowiednio rozwijane pomoże mu w późniejszym życiu. Wierzymy, że ten rodzaj zabawy to dobrze spędzony czas, który w dodatku pozwoli odkryć zupełnie nowe talenty. Konkurs stanowi okazję do wspólnego (z dziećmi
i rodzicami) przygotowania kolorowych kostiumów i scenografii, które będą bajeczną oprawą krain z wyobraźni małych przedszkolnych aktorów. Warto zaangażować maluchy w tę inspirującą, artystyczną przygodę jeszcze z jednego powodu – dla zwycięskich przedszkoli organizator przewidział fantastyczne nagrody.

Każde przedszkole ma szansę wygrać!
MiniMini+ i Barbie do udziału w konkursie zapraszają wszystkie przedszkolaki, bez względu na wiek. Zadanie, którym jest przygotowanie przedstawienia inspirowanego najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, zostało dostosowane do możliwości aktorskich wszystkich wychowanków przedszkola. Najmłodsze dzieci (3-4 lata) mogą odgrywać scenki na podstawie treści historyjki odczytanej przez wychowawcę. Starsze dzieci (5-6 lat) mogą przygotować miniprzedstawienie na podstawie wybranego scenariusza. Zarówno historyjki, jak i gotowe scenariusze dostępne są na stronie konkursowej www.miniminiplus.pl/konkursprzedszkolaka.

Jak zgłosić swoje przedszkole?

Wystarczy przesłać spektakl w postaci 5-minutowego filmu wraz ze zgłoszeniem konkursowym na adres zgloszenie@konkursprzedszkolaka.pl. Na zwycięskie placówki czekają niezwykłe nagrody! Ponadto na fanpage’u Barbie zostaną opublikowane wszystkie filmy zgłoszone do konkursu i każdy będzie mógł je ocenić i polubić. Na podstawie liczby polubień zostaną wyłonione Nagrody Publiczności.

Wyjątkowe nagrody dla całego przedszkola
Zestawy nagród zawierają zabawki dla chłopców i dziewczynek od najlepszych marek firmy Mattel: Barbie, Hot Wheels, Fisher-Price, Mega Bloks, Bob Budowniczy, Tomek i Przyjaciele. Starannie wyselekcjonowane zestawy mają nie tylko bawić, ale również uczyć i rozwijać umiejętności poznawcze i rozwojowe dzieci, począwszy od najmłodszych, na starszakach skończywszy. Świetną pomocą dydaktyczną będą książeczki Barbie oraz magazyny Barbie i Hot Wheels. Laureaci I miejsca oraz zdobywcy Nagrody Publiczności w każdej kategorii wiekowej otrzymają megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola o wartości brutto 6000 zł każdy! Przedszkola, które zdobędą II i III miejsca, zostaną nagrodzone zestawami zabawek, książek i czasopism – każdy o wartości kolejno 4000 zł oraz 2500 zł.

Wszyscy mogą głosować!
Zwycięskie prace wybierze jury, jednak w konkursie przyznane zostaną również Nagrody Publiczności w każdej z kategorii wiekowych. Wszystkie nadesłane filmy zostaną opublikowane na fanpage’u Barbie na Facebooku (https://www.facebook.com/BarbiePoland), aby wszyscy zainteresowani mogli oddać swój głos na ulubioną grupę małych aktorów. Przedstawienia, które zdobędą największą liczbę głosów w obydwu kategoriach, zostaną nagrodzone zestawem zabawek od firmy Mattel o wartości 6000zł.

Możesz być marzycielem – Barbie Dreamtopia
Barbie to marka, która pobudza w najmłodszych wiarę we własne marzenia. Hasłem „Możesz być, kim chcesz” buduje u dzieci poczucie, że marzenia uskrzydlają i zachęca je do tworzenia kreatywnych scenariuszy podczas zabawy. Pragnąc pobudzić jeszcze więcej dziecięcych twórczych umysłów
do kreatywnego myślenia, Barbie zachęca przedszkola, by zabrały swoich wychowanków do magicznych krain z filmu „Barbie Dreamtopia” – świata wyobraźni, w którym można pływać tęczowymi rzekami i unosić się w chmurach z waty cukrowej. W czasie wspólnej zabawy, zainspirowane filmowym światem, dzieci same odkryją, jak wielką siłę ma wyobraźnia i ile radości mogą zyskać dzięki marzeniom. Film „Barbie Dreamtopia” będzie miał swoją telewizyjną premierę 3 września na kanale telewizyjnym MiniMini+.

Barbie Dreamtopia to zupełnie nowy magiczny świat w wyobraźni Chelsea – najmłodszej siostry Barbie. Chelsea oraz jej szczeniaczek Honey wyruszają na spotkanie fantastycznych przygód.
Najnowszy film animowany będzie miał swoją premierę 3 września na kanale MM+. Dodatkowo krótkie epizody 3’ będą emitowane na kanale MM+ od września oraz dostępne są na kanale You Tube Barbie.Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są od 1 września do 15 października b.r.
Szczegóły konkursu wraz z regulaminem dostępne są na stronie: www.miniminiplus.pl/konkursprzedszkolaka
Zgłoszenia: zgloszenie@konkursprzedszkolaka.plByć może zainteresują Cię również inne nasze materiały: