Dzieci odkrywają siłę wyobraźni z MiniMini+ i Barbie! – ogólnopolski konkurs dla przedszkoli

miniminiKanał MiniMini+ i Barbie zapraszają przedszkola z całej Polski do udziału w wyjątkowym konkursie. Do wygrania są megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola. W jaki sposób sięgnąć po wygraną? Wystarczy dać się ponieść dziecięcej wyobraźni i przygotować wraz z przedszkolakami inspirującą inscenizację lub spektakl.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka to wyjątkowa zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym z całej Polski, które pod okiem swoich wychowawców mogą przygotować fantastyczne przedstawienia inspirowane historyjkami i najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, który we wrześniu wyemituje kanał telewizyjny MiniMini+. Konkurs Marzeń Przedszkolaka ma zachęcać do twórczej zabawy. Wyobraźnia dziecka to potężne narzędzie, które odpowiednio rozwijane pomoże mu w późniejszym życiu. Wierzymy, że ten rodzaj zabawy to dobrze spędzony czas, który w dodatku pozwoli odkryć zupełnie nowe talenty. Konkurs stanowi okazję do wspólnego (z dziećmi
i rodzicami) przygotowania kolorowych kostiumów i scenografii, które będą bajeczną oprawą krain z wyobraźni małych przedszkolnych aktorów. Warto zaangażować maluchy w tę inspirującą, artystyczną przygodę jeszcze z jednego powodu – dla zwycięskich przedszkoli organizator przewidział fantastyczne nagrody.

Każde przedszkole ma szansę wygrać!
MiniMini+ i Barbie do udziału w konkursie zapraszają wszystkie przedszkolaki, bez względu na wiek. Zadanie, którym jest przygotowanie przedstawienia inspirowanego najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, zostało dostosowane do możliwości aktorskich wszystkich wychowanków przedszkola. Najmłodsze dzieci (3-4 lata) mogą odgrywać scenki na podstawie treści historyjki odczytanej przez wychowawcę. Starsze dzieci (5-6 lat) mogą przygotować miniprzedstawienie na podstawie wybranego scenariusza. Zarówno historyjki, jak i gotowe scenariusze dostępne są na stronie konkursowej www.miniminiplus.pl/konkursprzedszkolaka.

Jak zgłosić swoje przedszkole?

Wystarczy przesłać spektakl w postaci 5-minutowego filmu wraz ze zgłoszeniem konkursowym na adres zgloszenie@konkursprzedszkolaka.pl. Na zwycięskie placówki czekają niezwykłe nagrody! Ponadto na fanpage’u Barbie zostaną opublikowane wszystkie filmy zgłoszone do konkursu i każdy będzie mógł je ocenić i polubić. Na podstawie liczby polubień zostaną wyłonione Nagrody Publiczności.

Wyjątkowe nagrody dla całego przedszkola
Zestawy nagród zawierają zabawki dla chłopców i dziewczynek od najlepszych marek firmy Mattel: Barbie, Hot Wheels, Fisher-Price, Mega Bloks, Bob Budowniczy, Tomek i Przyjaciele. Starannie wyselekcjonowane zestawy mają nie tylko bawić, ale również uczyć i rozwijać umiejętności poznawcze i rozwojowe dzieci, począwszy od najmłodszych, na starszakach skończywszy. Świetną pomocą dydaktyczną będą książeczki Barbie oraz magazyny Barbie i Hot Wheels. Laureaci I miejsca oraz zdobywcy Nagrody Publiczności w każdej kategorii wiekowej otrzymają megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola o wartości brutto 6000 zł każdy! Przedszkola, które zdobędą II i III miejsca, zostaną nagrodzone zestawami zabawek, książek i czasopism – każdy o wartości kolejno 4000 zł oraz 2500 zł.

Wszyscy mogą głosować!
Zwycięskie prace wybierze jury, jednak w konkursie przyznane zostaną również Nagrody Publiczności w każdej z kategorii wiekowych. Wszystkie nadesłane filmy zostaną opublikowane na fanpage’u Barbie na Facebooku (https://www.facebook.com/BarbiePoland), aby wszyscy zainteresowani mogli oddać swój głos na ulubioną grupę małych aktorów. Przedstawienia, które zdobędą największą liczbę głosów w obydwu kategoriach, zostaną nagrodzone zestawem zabawek od firmy Mattel o wartości 6000zł.

Możesz być marzycielem – Barbie Dreamtopia
Barbie to marka, która pobudza w najmłodszych wiarę we własne marzenia. Hasłem „Możesz być, kim chcesz” buduje u dzieci poczucie, że marzenia uskrzydlają i zachęca je do tworzenia kreatywnych scenariuszy podczas zabawy. Pragnąc pobudzić jeszcze więcej dziecięcych twórczych umysłów
do kreatywnego myślenia, Barbie zachęca przedszkola, by zabrały swoich wychowanków do magicznych krain z filmu „Barbie Dreamtopia” – świata wyobraźni, w którym można pływać tęczowymi rzekami i unosić się w chmurach z waty cukrowej. W czasie wspólnej zabawy, zainspirowane filmowym światem, dzieci same odkryją, jak wielką siłę ma wyobraźnia i ile radości mogą zyskać dzięki marzeniom. Film „Barbie Dreamtopia” będzie miał swoją telewizyjną premierę 3 września na kanale telewizyjnym MiniMini+.

Barbie Dreamtopia to zupełnie nowy magiczny świat w wyobraźni Chelsea – najmłodszej siostry Barbie. Chelsea oraz jej szczeniaczek Honey wyruszają na spotkanie fantastycznych przygód.
Najnowszy film animowany będzie miał swoją premierę 3 września na kanale MM+. Dodatkowo krótkie epizody 3’ będą emitowane na kanale MM+ od września oraz dostępne są na kanale You Tube Barbie.Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są od 1 września do 15 października b.r.
Szczegóły konkursu wraz z regulaminem dostępne są na stronie: www.miniminiplus.pl/konkursprzedszkolaka
Zgłoszenia: zgloszenie@konkursprzedszkolaka.plByć może zainteresują Cię również inne nasze materiały:

  • Strony internetowe dla przedszkoliStrony internetowe dla przedszkoli Wszystkich zainteresowanych stworzeniem strony dla swojego przedszkola zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Szczegóły są dostępne […]
  • Rusza kampania społeczna „Nie ma dzieci, są ludzie”Rusza kampania społeczna „Nie ma dzieci, są ludzie” We wtorek, 20 listopada rusza kampania społeczna „Nie ma dzieci, są ludzie” podsumowująca działania podjęte dla uczczenia Roku Janusza […]
  • POMAGAMY POMAGAĆ !POMAGAMY POMAGAĆ ! Biały puch za oknami, z nami wizyta świętego Mikołaja, sklepowe wystawy błyszczą już od bombek i migających światełek, gdzieniegdzie można […]
  • Przedszkole przyjazne maluchomPrzedszkole przyjazne maluchom „Przedszkole przyjazne maluchom” – nowy projekt Komitetu Ochrony Praw Dziecka Komitet Ochrony Praw Dziecka rusza z nowym projektem - […]