Dzieci czytają razem z Misiem

2 kwietnia, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu wspieranie czytania przez najmłodszych. Z początkiem kwietnia br. rusza również kolejny, już IX, konkurs w ramach Akademii Misia Haribo – długoterminowego programu edukacyjnego, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Naczelną koncepcją wiosennej edycji Akademii jest „Magia czytania”.

Jak pokazują ostatnie badania, ponad połowa Polaków nie czyta żadnych książek. Są to dane naprawdę niepokojące, a jedyną możliwością zmiany tego stanu jest wychowanie młodego pokolenia czytelników. W jaki sposób? – poprzez głośne czytanie dziecku. Bajki, baśnie, wiersze, opowiadania uczą myślenia i rozbudowują słownictwo, a także pomagają w zrozumieniu ludzi, świata i siebie. To tylko parę przykładów korzyści, jakie niesie czytanie, a ich wartości nie sposób przecenić. Rodzice, poświęcając swój czas i spędzając go na głośnym czytaniu, tworzą w dziecku skojarzenie literatury z czymś przyjemnym, po co warto sięgnąć dla rozrywki.

Akademia Misia Haribo popularyzuje ideę edukacji poprzez zabawę, wspiera rozwój dzieci i udowadnia, że nauka może być fascynującą przygodą. Tym razem wychowawcy przedszkolni i nauczyciele klas 1 – 3 zostaną poproszeni o przeprowadzenie zajęć, podczas których przeczytają dzieciom wierszowane bajki Misia Haribo, specjalnie stworzone na potrzeby konkursu. Na całość zadania konkursowego składa się stworzenie przez przedszkolaków ilustracji do wybranej Wierszo-Bajki, a przez uczniów szkół podstawowych – komiksu opartego na treści Bajki.

Do Akademii Misia Haribo przystąpić mogą przedszkolaki i uczniowie klas 1 – 3 z całej Polski oraz ich wychowawcy i nauczyciele. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać od 4 kwietnia do 20 maja 2011 r. Jury Akademii wyłoni zwycięzców na podstawie oryginalności, pomysłowości i walorów estetycznych nadesłanych prac.

Na autorów zwycięskich prac czekają atrakcyjne nagrody (tablice interaktywne i projektory multimedialne, biblioteczki z zestawem książek Wydawnictwa Nasza Księgarnia, wieże CD, materiały i gry edukacyjne WSiP, czasopisma od Wydawnictwa Media Serwis Zawada) oraz dyplomy Akademii Misia Haribo.

Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a partnerem jest Wydawnictwo Nasza Księgarnia oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Akademii Misia Haribo patronuje magazyn „Bliżej Przedszkola”, „Głos Pedagogiczny”, Wydawnictwo Media Service Zawada oraz portale internetowe: www.wychowanieprzedszkolne.pl i literka.pl.Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały:

  • Sygnalizatory świetlne – Gapa na jezdniSygnalizatory świetlne – Gapa na jezdni Skibniewska Bożena Nauczycielka w Przedszkolu w Rozbitym Kamieniu Scenariusz zajęć pt. „Sygnalizatory świetlne – Gapa na […]
  • Scenariusz zajęć – Jesienne zabawyScenariusz zajęć – Jesienne zabawy Scenariusz zajęć twórczych dla dzieci 4 letnich Opracowała Barbara Boba Miejskie przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w […]
  • Święto ognia w przedszkoluŚwięto ognia w przedszkolu Ognisko z rodzicami Temat: Święto ognia w przedszkolu Miejsce- teren przedszkolny Adresaci – dzieci pięcio, sześcioletnie RODZAJ […]
  • Ryba nurekRyba nurek Zapraszamy do oglądania naszych kolorowanek do wydrukowania. Kolorowanki w naszym serwisie są przygotowane w formacie […]