Czytaj, promuj czytanie … i baw się dobrze! Takim hasłem LektorKlett promuje konkurs Basiowy Bal Pasiastych

Przedszkola zgłaszają swój udział w konkursie do października b.r., dostają materiały pomocnicze, w grudniu organizują bale – każdy swój u siebie. Na koniec wysyłają do organizatora relację z balu. Najwspanialsza relacja zostanie nagrodzona ogromnym zestawem drewnianych zabawek z Drewniaczek.eu.

Dlaczego Bal PASIASTYCH? Bo Basia uwielbia paski, chodzi prawie wyłącznie w pasiastych ubraniach, jest to jej znak rozpoznawczy.

Basia to seria książek dla przedszkolaków. Główna bohaterka jest zwykłą, polską, współczesną pięciolatką – Lubię Basię, bo jest prawdziwa, napisał Wojciech Widłak, autor „Pana Kuleczki”. Martwi się, cieszy, złości, dziwi. Jest ciekawa świata. Zadaje pytania. Żyje.
Basia mogłaby być sąsiadką, koleżanką z przedszkola swoich czytelników.

Na listopad wydawca zapowiada kolejne dwa tytuły – Basia i gotowanie oraz Basia i telewizor.

Pierwsze tytuły z serii pojawiły się na rynku w listopadzie 2008 roku i od razu było o Basi głośno. Zarówno dzieci jak i rodzice polubili Basię od samego początku. I to jest dobry syndrom – powstaje rozpoznawalny współczesny i polski bohater dla dzieci.

o Balu czytaj na www.balpasiastych.pl

Zostań pasiastym i Ty – zorganizuj BAL PASIASTYCH w swoim przedszkolu!Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: