Chmurkowa rewolucja, czyli nowy e-dziennik w polskich przedszkolach

Masz dość stert dokumentacji związanej z prowadzeniem przedszkola i nadzorem pedagogicznym? Czy wiesz, że istnieje rozwiązanie wielu Twoich problemów? Chmurkowo.pl to nie tylko e-dziennik, ale także cała platforma przyspieszająca zarządzanie przedszkolem i pomagająca w jego promocji w Internecie!

Szybsze zarządzanie placówką

Dzięki zgodności z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej e-dziennik Chmurkowo.pl umożliwia przeniesienie części dokumentacji i procesów związanych z administracją i Nadzorem Pedagogicznym do Internetu. Znacznie ułatwia to przebrnięcie przez codzienną biurokrację, pozwala na szybkie gromadzenie i wyszukiwanie informacji czy dokumentów. Ponadto całość jest dostępna online przez bezpieczne połączenie szyfrowane.

Bardzo pomocne w pracy dydaktyka są również automatyczne generatory raportów zbiorczych, pozwalające na tworzenie zestawień obecności dzieci w przedszkolu, porównanie ich poziomu umiejętności i wiadomości oraz podsumowanie informacji z ankiet.

Łatwiejsza praca nauczycieli

Oprócz podstawowej funkcji jaką jest e-dziennik, nauczyciele zyskują możliwość prezentowania na platformie artykułów, scenariuszy zajęć dydaktycznych i uroczystości przedszkolnych, a także zapoznawania się z terminami hospitacji. Ponadto każdy z nich może opublikować informacje na temat innowacji pedagogicznych oraz programów autorskich. Stwarza to szansę zaprezentowania własnych dokonań, osiągnięć i tym samym ułatwia zdobywanie kolejnych stopni awansu zawodowego. Takie rozwiązanie sprzyja rozpowszechnianiu informacji nie tylko wśród rodziców, ale również wśród nauczycieli z innych placówek przedszkolnych.

Lepszy kontakt z rodzicami

Chmurkowo nie tylko przyspieszy pracę nauczycielom i administracji przedszkola, ale także wzmocni relację na linii rodzic-nauczyciel. Autorką pomysłu jest nauczycielka wychowania przedszkolnego, która zauważyła, że rodzice – mimo częstych wizyt – nie zawsze są na bieżąco z tym, co się dzieje w przedszkolu. Przykładowo: nauczyciele dwa razy w roku wypełniają arkusze rozwoju dzieci, ale ilu rodziców kiedykolwiek widziało te zestawienia?



Dzięki e-dziennikowi rodzice mają dostęp on-line do systemu aktualnych arkuszy, które dają możliwość śledzenia na bieżąco rozwoju własnego dziecka. Mogą także uczestniczyć w codziennym życiu przedszkola dzięki udostępnianym galeriom zdjęć, systemowi wiadomości mailowych oraz ankiet on-line pozwalających na wyrażenie opinii o funkcjonowaniu przedszkola. Szybka reakcja na ich potrzeby pozwoli podnieść jakość kształcenia, zadowolenie rodziców i dzieci oraz wykreuje pozytywny wizerunek na rynku.

Promocja przedszkola w Internecie

Wciąż wiele polskich przedszkoli nie ma strony internetowej lub nie wykorzystuje w pełni jej możliwości. Chmurkowo.pl umożliwia stworzenie indywidualnej strony www przedszkola oraz łatwe zarządzanie stroną bez potrzeby zatrudniania specjalisty. Serwis posiada również wyszukiwarkę przedszkoli przedszkolawokolicy.pl, dzięki której rodzice mogą w szybki sposób odnaleźć najbliższe placówki a przedszkola mogą dotrzeć do nowych klientów.

Platforma została wykorzystana już przez kilkadziesiąt placówek i cieszy się dobrą opinią wśród nauczycieli i dyrektorów przedszkoli: „Rodzice zareagowali bardzo spontanicznie na pomysł wprowadzenia Chmurowa. Platforma pozwoliła nam na budowanie głębszych relacji ze światem rodziców i zaangażowanie ich w życie przedszkola. Usprawniło to też przepływ informacji między nauczycielem i dyrektorem. Dodatkowo ułatwiło realizację priorytetów i spełnienie wymagań nadzoru pedagogicznego”. – tłumaczy Joanna Wasielewska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 28 w Łodzi.

Więcej informacji na stronie: www.chmurkowo.pl.



Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: