Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki

Nikt z nas nie lubi jesiennych spacerów po zaśmieconym lesie. Dzieci zamiast zbierać kasztany natrafiają na dzikie wysypiska. Pokażmy wspólnie najmłodszym, że Polska może być czystym i przyjaznym krajem.

W tym celu Ministerstwo Środowiska zorganizowało wyjątkowy konkurs pn. Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki. Konkurs skierowany jest do nauczycieli przedszkoli oraz do samych przedszkolaków. Jego celem jest edukacja na temat prawidłowego postępowania ze śmieciami. Polega on na przeprowadzeniu przez nauczycieli w przedszkolu interaktywnej lekcji o segregacji odpadów oraz przesłaniu raportu z przeprowadzonych zajęć wraz ze scenariuszem lekcji. Konkurs rozpoczyna się 11.10.2010 r. i potrwa do 08.11.2010 r.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają: Anna Kierońska (anna.kieronska@mos.gov.pl) i Anna Marcinkowska (anna.marcinkowska@mos.gov.pl)
tel. 22/ 57-92-545Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: