Akademia Misia Haribo

Nie jest tajemnicą, że każde dziecko lubi spędzać czas na zabawie i przyjemnościach. Czy naukę można zaliczyć do tych kategorii? Oczywiście! Jeśli zaprosimy dzieci do Akademii Misia Haribo, będą się mogły uczyć, rozwijać swoją wyobraźnię, zdobywać nowe, ważne doświadczenia, a wszystko to poprzez zabawę.

Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Do Akademii przystąpić mogą przedszkola i szkoły z całego kraju, rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 85 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra, specjalista nauczania zintegrowanego oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od prawie dziewięciu dekad przyjaciel dzieci na całym świecie.

W tym roku Akademia Misia Haribo zawitała także do szkół podstawowych. Miś Haribo wcielił się w rolę przewodnika, który wprowadza dzieci w tajniki nauk przyrodniczych. Uczniowie klas 1-3 będą mieli możliwość poznawać świat za pomocą eksperymentów z pogranicza fizyki i chemii. Miś Haribo idąc do szkoły zabrał ze sobą kulistą kolbę, która z pewnością przyda się mu w eksperymentach. Dzieci będą miały możliwość zdobywania wiedzy poprzez zabawę, eksperymentowanie i doświadczanie. Same sprawdzą co się stanie z wodą, gdy zamarznie; dlaczego lód jest lżejszy niż woda i czy wszystkie płyny da się ze sobą wymieszać. Uczniowie przez empiryczny kontakt z nauką obudzą w sobie małego naukowca, doświadczenia z pogranicza fizyki i chemii pomogą zrozumieć naszym podopiecznym zjawiska i reakcje, które każdego dnia zachodzą na ich oczach. Dla młodych odkrywców przygotowano konkurs, który pozwoli wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę teoretyczną.

Dla przedszkolaków Miś Haribo ma także wiele propozycji i ciekawych pomysłów. Dzięki Akademii dzieci rozwijają swoją wiedzę, pogłębiają dotychczasowe doświadczenia, uczą się funkcjonować w grupie, biorąc udział we wspólnej zabawie. Razem z Misiem Haribo znaczniej łatwiej można popularyzować idee wykorzystywania zabawy w edukacji, która przy zastosowaniu odpowiednich środków dydaktycznych przyczynia się do zwiększenia zaangażowania dzieci w naukę. Cel Akademii Misia Haribo to także podniesienie świadomości społeczeństwa na temat znaczenia wczesnej edukacji w życiu małego człowieka. Powołując ekspertów – opiekunów merytorycznych Akademia służy specjalistyczną pomocą i wsparciem w procesie kształcenia dzieci. Dążenia Akademii mają zatem zasięg ogólnospołeczny.

Informacje o firmie:
HARIBO to istniejący od 1920 roku producent żelków, pianek i gum rozpuszczalnych znanych na całym świecie. W swojej ofercie ma kilkaset rodzajów produktów HARIBO, pianek Marshmallows oraz gum rozpuszczalnych MAOAM o imponującym bogactwie kształtów, kolorów i smaków. Firma produkuje swoje wyroby w 18 fabrykach na świecie a jej produkty są kupowane przez dzieci i dorosłych w ponad 100 krajach. HARIBO produkuje dziennie 80 milionów Złotych Misiów. Z ich rocznej produkcji mógłby powstać łańcuch otaczający trzykrotnie ziemię! W Polsce HARIBO obecne jest od 1992 roku. Wysoką jakość produktów Haribo potwierdzają otrzymane nagrody i wyróżnienia: „Superprodukt 2005”, „Produkt Roku Innowacja 2006”, „Złota Odznaka Jakości 2006, „Top Innowacje”, „Lider Forum 2006 i 2007”, złoty i srebrny medal DLG 2007, Oskar FMCG 2007, Towar Roku 2008, Produkt Roku Innowacja 2009, Produkt Roku Innowacja 2010.Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: