Akademia Misia Haribo w muzycznej odsłonie

11 października 2010 wystartowała jesienna edycja Akademii Misia Haribo. To kolejny – VIII konkurs w ramach Akademii, tym razem pod nazwą Filharmonia Misia Haribo. Konkurs jest skierowany do wychowawców przedszkolnych i ich podopiecznych w całej Polsce, a przygotowanie zadania konkursowego dostarczy dzieciom nowej wiedzy na temat świata dźwięków oraz pozwoli zdobyć nowe umiejętności manualne.

W ramach Filharmonii Misia Haribo wychowawcy przedszkolni zostaną poproszeni o przeprowadzenie zajęć dydaktycznych, których celem jest zaznajomienie dzieci ze światem dźwięków i muzyki. Na całość zadania konkursowego składa się stworzenie przez dzieci prostych instrumentów muzycznych z dostępnych powszechnie przedmiotów, skomponowanie wraz z dziećmi etiudy dźwiękowej z wykorzystaniem przygotowanych własnoręcznie instrumentów oraz późniejsze przedstawienie efektów wspólnej pracy w formie reportażu. Dzięki udziałowi w konkursie wychowawcy przedszkolni mogą w ciekawy sposób poszerzać wiedzę najmłodszych i pokazać, że nauka może być również zabawą.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 22 listopada 2010 r. Jury Akademii Misia Haribo wyłoni zwycięzców na podstawie atrakcyjności, oryginalności oraz pomysłowości nadesłanych reportaży. Przy ocenie prac pod uwagę będą brane również walory edukacyjne, zaangażowanie uczniów oraz efekt końcowy przeprowadzonego zadania. Laureatów konkursu poznamy już 30 listopada.

Na autorów zwycięskich reportaży czekają atrakcyjne nagrody, w tym pianino cyfrowe, zestawy instrumentów perkusyjnych, materiały edukacyjne, zestawy książek i czasopism dla dzieci. Każde przedszkole, które weźmie udział w konkursie otrzyma dyplom Akademii Misia Haribo. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.haribo.com w dziale Akademii Misia Haribo, w zakładce dla przedszkoli.

Partnerem programu są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne – największy wydawca książek edukacyjnych w Polsce, w którego ofercie znajduje się ok. 2500 tytułów. WSiP jako jedyna polska oficyna edukacyjna oferuje pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym), a także do wychowania przedszkolnego.

Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Do Akademii przystąpić mogą przedszkola i szkoły z całego kraju, rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 85 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra, specjalista nauczania zintegrowanego oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademii Misia Haribo patronuje magazyn „Bliżej Przedszkola”, wydawnictwo Media Service Zawada oraz portale internetowe: www.wychowanieprzedszkolne.pl, www.czasdzieci.pl, www.literka.pl

WIĘCEJ O AKADEMII MISIA HARIBO NA STRONIE: www.haribo.comByć może zainteresują Cię również inne nasze materiały: