Jesteś tutaj: Start » Zadania dla przedszkolaka


Dzieci już w wieku przedszkolnym zaczynają rozwijać swoje pierwsze zainteresowania. Postarajmy się, by było to hobby związane raczej ze światem rzeczywistym (przyroda, człowiek, historia, itp.), a nie ze światem sztucznie stworzonym w celach komercyjnych (lalki Barbi czy postacie z niezbyt mądrych kreskówek). W świecie rzeczywistym jest naprawdę wiele fascynujących zjawisk wartych poznania.

Pomóżmy dziecku rozwijać jego pasje. Jeśli interesuje się na przykład dinozaurami, zabierz je do biblioteki i poszukajcie wspólnie kolorowych książek na ten temat. Możesz też zastosować pewien trick – czytając dziecku książkę o dinozaurach zaproponuj mu, że przygotujecie quiz dla taty (lub mamy, jeśli jesteś tatą ;). Wymyślcie razem pytania, a Ty je zapisz. Potem maluch może przepytać całą rodzinę ;). Będzie przy tym mnóstwo zabawy, a co ważniejsze – informacje wyniesione z lektury książek zostaną dziecku w głowie.

Tym razem proponujemy kolorowankę właśnie dla tych dzieci, które pasjonują się olbrzymimi gadami z czasów prehistorycznych, a także dla tych, które dopiero staną się fanami dinozaurów po pokolorowaniu tego sympatycznego triceratopsa 😉

Wszystkie zadania w tym dziale przygotowuje dla Was SuperKid.pl – portal edukacyjny dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.

 

Inne publikacje autora:

To nie to czego potrzebujesz? Skorzystaj z wyszukiwarki i przeszukaj naszą stronę:
Twoja wyszukiwarka

forum dyskusyjne dla nauczycieli

Skomentuj

Musisz być zalogowany żeby komentować.

© 2003 - 2012 Wychowanie Przedszkolne - portal nauczycieli przedszkola · Wykonanie Theme Junkie & MarkNet ·