Dziecko agresywne

Jeśli masz problem z dzieckiem i nie wiesz od czego zacząć i jak mu pomóc napisz.
foczkaewa
Maluszek
Maluszek

Dziecko agresywne

Post autor: foczkaewa » 18 gru 2008, o 19:28

Witam
Jestem nauczycielem z długim stażem jednakże po raz pierwszy mam do czynienia z tak dużą agresją ze strony dziecka. Chłopiec ma wyznaczony termin wizyty u psychologa, niestety to jeszcze potrwa. Może ktoś miała do czynienia z podobną sytuacją i udzieli mi wskazówek co do dalszej pracy.
Chłopiec ma 4 lata jest wychowywany tylko przez mamę z pomocą babci. W kontaktach indywidualnych jest ok chętnie układa puzzle, gra w gry planszowe generalnie jest mądry, ma duży zasób słów, sympatyczny, kontaktowy, lubiany przez inne dzieci. Niestety jakiekolwiek prośby, polecenia jeśli są nie po jego myśli budzą w nim agresję. Na początku nie było najgorzej teraz zaczął przewracać krzesła, stoliki nauczycieli 3 z różnych grup kopał. bił, po twarzy, i pluł. potrafi również uderzyć dziecko ale rzadziej. Po całym zajściu nie wyraża skruchy nawet wtedy gdy przyjdzie na rozmowę z mamą zachowuje się tak jak gdyby nic się nie stało. Z góry dziękuję

britta
Maluszek
Maluszek

Re: Dziecko agresywne

Post autor: britta » 18 maja 2009, o 10:57

Złości nie należy mylić z agresją u dziecka, bo inaczej się chyba te problemy rozwiązuje.

Awatar użytkownika
MarDeb
Starszak
Starszak
Kontakt:

Post autor: MarDeb » 18 maja 2009, o 23:41

A może ma zespół Aspergera. Wtedy porażki i zmiany w ustalonym lub przewidywanym przez dziecko porządku działania budzą złość i agresję. My w przypadku takich kłopotów stosujemy terapię behawioralną.
Moje stronki:
Darmowe Gry planszowe dla przedszkolaków oraz Adaptacja w przedszkolu a także Rehabilitacja dzieci w Warszawie

celiopa
Maluszek
Maluszek

Post autor: celiopa » 18 sie 2015, o 09:49

Tak długo tego szukałam.....No nic, dziękuję Wam serdecznie.

Eddag
Maluszek
Maluszek
Kontakt:

Post autor: Eddag » 20 sie 2015, o 12:53

Może dziecko powinno być skierowane na badania na poradzi psychologiczno pedagogicznej do lekarza rodzinnego, żeby go skierował na badania poziomu hormonów?

misello
Maluszek
Maluszek
Kontakt:

Post autor: misello » 21 sie 2015, o 09:30

Zdecydowanie, warto zbadać przyczynę takiego zachowania

Awatar użytkownika
Elka1
Średniak
Średniak

Post autor: Elka1 » 7 paź 2015, o 11:39

Dziecko pewnie czeka na wizytę do psychologa na nfz? Sama jestem zdania,że warto byłoby się z nim wybrać chociażby prywatnie bo zachowanie dziecka nie jest odpowiednie.Czy jego mama go wychowuje? Bo wygląda na to,że mały w domu robi sobie co chce. Jeśli jesteście z Warszawy to możesz rodzinie polecić tę poradnię rodzinną: http://www.sensity.pl/oferta-terapeutyc ... ensity-pl/ . Powinni zrobić tam dziecku specjalistyczne testy na zaburzenia zachowania.Oraz podpowiedzieć rodzicom jak się zachowywać.
-Puchatku?
-Tak Prosiaczku?
-Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.
http://www.koty.pl/

Kaśka
Maluszek
Maluszek

Post autor: Kaśka » 7 paź 2015, o 16:33

Elka1 pisze:Dziecko pewnie czeka na wizytę do psychologa na nfz? Sama jestem zdania,że warto byłoby się z nim wybrać chociażby prywatnie bo zachowanie dziecka nie jest odpowiednie...\.
@Elka1 - błagam. Widziałaś datę kiedy temat został założony? Przeczytałaś ile wtedy chłopiec miał lat? Ile ma teraz? Pewnie nie chodzi już do przedszkola. Chyba, że chodziło Ci tylko o zamieszczenie kolejnego linka?

kremo
Maluszek
Maluszek
Kontakt:

Post autor: kremo » 18 mar 2016, o 17:45

Nie powinno się uczyć dziecka tłumienia emocji lepiej zapisać je na dodatkowe zajęcia z w-fu, tak by mogło odreagować nadmiar emocji

kulaalicja
Maluszek
Maluszek
Kontakt:

Post autor: kulaalicja » 4 maja 2017, o 11:10

Dokładnie, skoro dziecko jest "niegrzeczne", czyli nie zachowuje się zgodnie z przyjętymi normami to coś jest nie w porządku. Możliwe że jest to podłoże psychiczne, zaburzenia ruchów ciała albo zwyczajnie zwraca na siebie uwagę - coś dzieje się u niego w domu.

tomasz2727koc
Maluszek
Maluszek

Post autor: tomasz2727koc » 2 sie 2017, o 16:00

może by tak zapisać dziecko na zajecia na których mogło by się wyładować ?

Irka_L
Średniak
Średniak

Post autor: Irka_L » 30 sie 2017, o 14:14

Myslę, że z takim dzieckiem w pierwszej kolejności mama powinna udać się do psychologa. My za wiele nie jesteśmy w stanie tutaj pomóc oprócz tego, że zwrócimy uwagę.

barteksmolinski
Maluszek
Maluszek

Post autor: barteksmolinski » 23 paź 2017, o 13:52

Lepiej będzie wysłać dziecko do pedagoga, on powinien ocenić co jest przyczyną agresji u dziecka.

myszkerala
Maluszek
Maluszek

Post autor: myszkerala » 13 lis 2017, o 15:55

Pamiętam w telewizji program super niania "Dorota Zawadzka". W świetny sposób uspokajała dziecko. Dawała zezłoszczonemu dziecku starą gazetę do podarcia. Dziecko drze ją w małe kawałeczki, zbija w kulki i wyrzuca je do kosza. Gazety nie ma i złe emocje ustąpiły.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany