kwalifikacje

Wszystko co jest związane z awansem zawodowym. Nauczyciel mianowany, nauczyciel dyplomowany. Jeśli masz problem związany z awansem zawodowym zapraszamy do dyskusji.
Marrta
Maluszek
Maluszek

kwalifikacje

Post autor: Marrta » 7 cze 2007, o 22:29

Witam
Chciałam zapytać jak to teraz jest z kwalifikacjami do pracy w przedszkolu. Ukończyłam właśnie pedagogikę specjalną, chciałabym podjąć pracę w przedszkolu. Czy możliwe jest jednoczesne podjęcie pracy i studiów podyplomowych? czy przedszkole może jakoś współfinansować studia?(niestety to jest sporo pieniędzy)
A może ktoś wie czy w przedszkolu specjalnym też trzeba mieć skończone wychowanie przedszkolne? tak mi powiedziała dyrektorka a przepisy nie są jednoznaczne.
Bede wdzieczna za każdą odp :)

ania76
Średniak
Średniak

Post autor: ania76 » 8 cze 2007, o 16:27

Aby pracować w przedszkolu należy ukończyć studia - wychowanie przedszkolne. Nie sąsdzę abyś mogła rozpocząć pracę bez ukończenia takich studiów. Potrzeba jest zgoda kuratora, jednak taką procedurę stosuje się w przypadku kiedy dyrektor po zasięgnięciu informacji w gminie i urzędzie pracy nie znajdzie osoby z pełnymi kwalifikacjami (poświadczone dokumentami). Najlepiej rozpocznij studia podyplomowe, szukaj jakielkowiek pracy, a po I semestrze rozpocznij poszukiwania w przedszkolach. Dyrektorzy posiadają pieniądze na doszklenie i dojazdy. Istnieja studia bezpłatne dla nauczycieli w celu zdobycia kwalifikacji do nauczania drugiego przedmiotu (Poznań, Wrocław, Zielona Góra), jednak trzeba być czynnym zawodowo nauczycielem, a wysyłając dokumenty nalezy przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu w szkole lub przedszkolu. Niestety z tego co wiem rekrutacja w tym roku została zakończona.

Marrta
Maluszek
Maluszek

Post autor: Marrta » 8 cze 2007, o 21:18

śledzę oferty dla nauczycieli w moim mieście i ciągle pojawiają się nowe więc chyba jeszcze rekrutacja nie została zakończona,
dlaczego nie mogę podjąć jednocześnie pracy i studiów? mam przecież przygotowanie pedagogiczne-ta biurokracja to przesada

czarownica
Średniak
Średniak

Post autor: czarownica » 22 lip 2007, o 16:27

Najlepiej poszukaj pracy w placówkach specjalnych albo integracyjnych, gdzie wymagana jest pedagogika specjalna. Nie wiem dlaczego nie możesz jednocześnie pracować i studiować zaocznie, przecież nie ma takich ograniczeń.

bureza
Średniak
Średniak

Post autor: bureza » 30 lip 2007, o 20:55

Witam!
Z tymi kwalifikacjami jest teraz różnie. Jastem studentyką V roku wczesnej edukacji zintegrowanej UWM w Olsztynie. Ostatnio dowiadywałam się o pracę w przedszkolu i dowiedziałam się, że nie mam wystarczających kwalifikacji do uczenia w przedszkolu ponieważ w nazwie mojego kierunku na ma "przedszkolna" a to, że cały trzeci rok studiów był poświęcony przedszkolu, praktykom i wszystkim kierunkowym przedmiotom z metodyką pedagogiki przedszkolnej to jest nie istotne. Pani wizytator z kuratorium nie uznaje moich kwalifikacji. Gdzie szukać poparcia???

gwiazdka
Maluszek
Maluszek

Re:

Post autor: gwiazdka » 23 lis 2009, o 17:43

ania76 pisze:Aby pracować w przedszkolu należy ukończyć studia - wychowanie przedszkolne. Nie sąsdzę abyś mogła rozpocząć pracę bez ukończenia takich studiów. Potrzeba jest zgoda kuratora, jednak taką procedurę stosuje się w przypadku kiedy dyrektor po zasięgnięciu informacji w gminie i urzędzie pracy nie znajdzie osoby z pełnymi kwalifikacjami (poświadczone dokumentami). Najlepiej rozpocznij studia podyplomowe, szukaj jakielkowiek pracy, a po I semestrze rozpocznij poszukiwania w przedszkolach. Dyrektorzy posiadają pieniądze na doszklenie i dojazdy. Istnieja studia bezpłatne dla nauczycieli w celu zdobycia kwalifikacji do nauczania drugiego przedmiotu (Poznań, Wrocław, Zielona Góra), jednak trzeba być czynnym zawodowo nauczycielem, a wysyłając dokumenty nalezy przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu w szkole lub przedszkolu. Niestety z tego co wiem rekrutacja w tym roku została zakończona.
Mam pytanie- skąd takie informacje? Szukałam dziś jakiegoś oficjalnego potwierdzenia- w przepisach, ustawach, przede wszystkim podstawie programowej, ale niestety nic nie znalazłam.
Szukam informacji, ponieważ jestem zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do przedszkola- w rozmowie telefonicznej poinformowano mnie iż póki co jest to punkt przedszkolny- nie przedszkole, więc nie podlega jeszcze pod kuratorium- w związku z cytowaną wypowiedzią oznaczałoby to że mogę zacząć tam pracę, bez wykształcenia wychowanie przedszkolne. Jestem mgr pedagogiki ( ped. ogólnej)

tola
Średniak
Średniak

Re: kwalifikacje

Post autor: tola » 6 lut 2017, o 11:07

Niestety studia podyplomowe zazwyczaj nie dają konkretnego papierka z certyfikatem zawodowym. Są jednak wyjątki. Academy of Business oferuje zarówno szkolenia jak i studia podyplomowe zakończone międzynarodowym egzaminem z konkretnych certyfikatów zawodowych. Tematyka jest głównie związana z zarządzaniem i finansami w przedsiębiorstwach. Mnie zainteresował audyt finansowy http://www.academyofbusiness.pl/pl/szko ... sowy%2C89/ . Interesuje mnie wykonywanie wolnego zawodu polegającego na audycie zewnętrznym finansów przedsiębiorstw, które zabiegają się o dotacje unijne. W przyszłości chciałabym nabyć uprawnienia biegłego rewidenta.

fresz
Średniak
Średniak

Post autor: fresz » 25 kwie 2017, o 18:26

Studia swoją drogą, szkolenia swoją - taka prawda. Choć jako pedagog pracuję dopiero od paru lat to nie zliczę już ile ukończyłam kursów i warsztatów dodatkowych. Wkrótce wybieram się do Warszawy do Centrum CBT na szkolenie dotyczące zachowań autoagresywnych u dzieci i młodzieży. Problem staje się coraz bardziej widoczny, młode osoby nie radzą sobie ze swoimi emocjami, a my musimy umieć im odpowiednio pomóc

wessollika
Starszak
Starszak

Post autor: wessollika » 8 sty 2018, o 17:55

Według mnie dobrze jest się szkolić w kierunkach medycznych. Na przykład taki kierunek jak ten http://www.msz.czest.pl/kierunki_technik_farmaceutyczny może nam w przyszłości dac na prawdę dobre zatrudnienie, wiec uważam, że warto sie nim zainteresować!

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany