przedszkole niepubliczne

Jak w temacie. Podziel się swoimi sprawami. Może ktoś będzie w stanie pomóc.
Baska_xx
Średniak
Średniak

przedszkole niepubliczne

Post autor: Baska_xx » 15 wrz 2006, o 17:37

Jak mam wytłumaczyć koleżance, jaka jest różnica między przedszkolem niepublicznym a publicznym? I po co jest komitet rodzicielski w przedszkolu? U mnie w przedszkolu (publiczne) nie ma komitetu rodzicielskiego... :oops:
Basia

gabi
Starszak
Starszak

Post autor: gabi » 15 wrz 2006, o 22:37

U mnie też nie ma komitetu ale jest opłata na Radę Rodziców z której pokrywane są imprezy przedszkolne typu teatrzyki czy koncerty muzyczne :) kupowane są paczki na Mikołajki, na pasowanie na przedszkolaka, zamawiany jest zespół na bal karnawałowy itp.

pasiasta2
Maluszek
Maluszek

Re: przedszkole niepubliczne

Post autor: pasiasta2 » 12 mar 2014, o 22:13

A ja jestem przekonana, że w każdym przedszkolu pań jest Rada Rodziców - bo być musi i ma swoje kompetencje.

ceklosik
Maluszek
Maluszek

Post autor: ceklosik » 4 cze 2015, o 08:56

Jaka różnica? Publiczne jest tańsze bo nie prywatne:)

milenkaus88
Maluszek
Maluszek

Post autor: milenkaus88 » 5 cze 2015, o 08:56

Różnica według mnie jest zasadnicza. Zazwyczaj w przedszkolu publicznym są dzieci z różnych środowisk, w prywatnym raczej z tych "wyższych". Co niesie za sobą określone konsekwencje, nawet jeżeli opłacisz przedszkole prywatne dla dziecka, może ono czuć się "gorsze", ponieważ jego rówieśnicy będą mieli lepsze zabawki... TAK, to już dzieje się w tym wieku. Wtedy trzeba dużo rozmawiać z dzieckiem i tłumaczyć mu, w jaki sposób powinno reagować na różne sytuacje. Z drugiej strony, nigdy nie wiadomo na jakie dzieci trafimy w przedszkolu publicznym, może będą się biły itd... Nie powiedzianym jest, że takie sytuacje się zdarzą, ale to tylko dzieciaki - one nie są niczemu winne. No i zakres pewnie będzie inny, wydaje mi się że w prywatnym przedszkolu bardziej będą przestrzegać prośby rodziców np. o utrzymanie konkretnej diety dla dziecka.
Przede wszystkim (zanim mnie zlinczujecie) nie oceniam, podaję obiektywną opinię na temat obu typów placówek. Pozdrawiam!

crisinac
Średniak
Średniak

Post autor: crisinac » 4 lis 2015, o 11:17

Jaką różnicę masz na myśli? Przedszkole prywatne różni się od państwowego, ale trudno jednoznacznie stwierdzić, który wybór jest lepszy.

REgulan
Maluszek
Maluszek

Post autor: REgulan » 19 sty 2016, o 08:13

Dla mnie najlepszy wybór w takich przedszkolach dziecko się lepiej uczy dzięki trwałym zabawkom edukacyjnym jak dla mnie świetna sprawa ;) Sam zaprowadzam dziecko do takiego wlasnie przedszkola.

Awatar użytkownika
maciejko0
Maluszek
Maluszek

Post autor: maciejko0 » 12 lut 2016, o 16:57

Ja myślę, że jest tak jak ze szkołami. Publiczne to zbiór wszystkiego, a prywatne - możesz sobie jeszcze lepiej dobrać poziom i inne cechy.
Wszystkim pięknym paniom polecam http://ioriflame.pl/

kremo
Maluszek
Maluszek
Kontakt:

Post autor: kremo » 1 kwie 2016, o 13:54

Dokładnie w prywatnej uczysz się tylko tego co ci będzie później potrzebne

nadia1805
Średniak
Średniak
Kontakt:

Post autor: nadia1805 » 6 kwie 2016, o 13:04

Różnica między tymi przedszkolami jest dużo .Moje dziecko osobiście chodzi do publicznego przedszkola. Ale jak ktoś tu podkreślił , w prywatnych przedszkolach są dzieci z ''wyższych sfer''' .

Awatar użytkownika
Eliza87
Starszak
Starszak
Kontakt:

Post autor: Eliza87 » 9 paź 2017, o 13:22

Mnie mimo wszystko jakoś nie przekonują przedszkola prywatne, dzieci wtedy czują, że są z jakiegoś innego, zamkniętego hermetycznie świata i nie chcą otworzyć się na ludzi "z klasy niżej" i później wyrastają na zuchwałe i niemiłe osoby. Czytałam o tym sporo na tej stronie, więc może i Wam się przyda.

Malgosia9654
Średniak
Średniak

Post autor: Malgosia9654 » 19 paź 2017, o 09:12

Nie mam porównania jeśli chodzi o przedszkola, ale mam takowe, jeśli chodzi o szkoły. W szkole prywatnej wszystko według mnie wygląda tak samo, z tym że kadra jest lepsza, a dzieci - faktycznie, lepiej ułożone, ale może dlatego, że grupy są mniejsze a same maluchy odebrały jakieś tam przyzwoite wychowanie. Oba typy szkół mają sens bytu moim zdaniem ;)

cynamonka
Średniak
Średniak

Post autor: cynamonka » 29 sty 2018, o 23:11

W ogóle nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że dzieci z przedszkoli czy szkół prywatnych są bardziej zarozumiałe i patrzą z wyższością na innych. Pewnie sporo zależy też od podejścia pedagogów w danym miejscu. Nasz syn chodzi do prywatnego przedszkola Te Vizja w Warszawie. Zdecydowaliśmy się na to konkretne miejsce także ze względu na wartości, jakimi się tam kierują - umiejętność współpracy z innymi i patrzenie na potrzeby drugiego człowieka.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany