grupa 4-5 latków.

Jak w temacie. Masz jakiś problem? Potrzebujesz scenariusza? Nie masz pomysłu na zajęcia? Masz nowy pomysł? To miejsce jest dla ciebie!

grupa 4-5 latków.

Postautor: Baska_xx » 2 wrz 2006, o 10:00

Jak najlepiej zaplanowac prace miesieczna / tygodniową dla grupy 4-5 latków? Jestem początkującą nauczycielką. Nie bardzo wiem, jak ugryźć ten "orzech", szczególnie, że dzieci 4- letnie mają mieć 1 zajęcia w ciągu dnia, a dzieci 5- letnie 2 zajęcia.
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

Postautor: marlen107 » 2 wrz 2006, o 19:39

mam ten sam problem jak ktoś Ci odpowie prześlij i mi jakieś pomoce szok!aż ciarki przechodzą!nie wiem jak pisać lplany!!!!miesięczne!:(pozdrawiam!marlen107@wp.pl
marlen107
Maluszek
Maluszek

:-)

Postautor: Baska_xx » 4 wrz 2006, o 16:41

Dobra :D Jak byś dyspynowała jakimiś materiałam to też daj mi proszę znać. forget_me_not@poczta.onet.pl
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

zabawy

Postautor: Baska_xx » 6 wrz 2006, o 17:44

i jak bym mogla tez prosić o przykłady zabaw dla dzieci 4- i 5- letnich, które można wykorzystywać popołudniami (tj. po obiedzie). Dziękuję.
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

4/5 latki

Postautor: bazylia » 10 wrz 2006, o 14:32

:) Witam ja też zaczynam pracę od września z grupą dzieci 4/5 letnich chętnie będę się wymieniać kospektami i planami miesięcznymi Pracuje na ABC
bazylia
Maluszek
Maluszek

ABC

Postautor: Baska_xx » 11 wrz 2006, o 17:03

Ja też pracuję na ABC. Póki co prubuję znaleźć zabawy grupowe...,
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

Postautor: gabi » 11 wrz 2006, o 20:23

A po co dzielić dzieci na 4 i 5 latki ? Nie zabraniajcie młodszym brać udziału w zajęciach :) Im więcej sie dzieje tym lepiej dla nich :) Na pewno będą też zainteresowane :) Miałam taką mieszaną grupę 2 lata temu i młodsze dzieci świetnie sobie radziły :) a scenariusze ? hmmmm zależy w jakiej tematyce :) Planów miesięcznych u nas w przedszkolu sie nie pisze, tylko roczną koncepcję pracy, więc w tym raczej nie pomogę :)
gabi
Starszak
Starszak

Postautor: Baska_xx » 14 wrz 2006, o 16:37

Nie wszystkie zajęcia da sie prowadzić razem... Są takie, w których faktycznie 4-latki biorą udział, bo sie interesują. Ale mam większość takich dzieci, które w domu nie są uczone utrzymywania uwagi i w przedszkolu mają z tym problem.
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

błędy

Postautor: Baska_xx » 14 wrz 2006, o 16:38

I przepraszam za wszelkie błędy, które robię. Wiem, jak się pisze, ale narazie jestem jeszcze zmęczona po pracy i zdarzają mi się gafy w pisowni.
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

Postautor: Mag K » 16 wrz 2006, o 06:53

Ja właśnie w tym roku zaczęłam pracę z taką łączoną grupą. W najbliższy poniedziałek mam zebranie z rodzicami, którzy będą bardzo dopytywać się jak mam zamiar zorganizować zajęcia na dwóch poziomach. Z tego co planuję to będę robiła wspólne zajęcia edukacyjne tylko z różnymi kartami pracy i stopniowaniem trudności, ale czasem będę musiała ich rozdzielić, więc czterolatki lub pięciolatki pobawią się po cichu (zobaczymy na ile tę ciszę uda mi się osiągnąć). Jeśli chodzi o zabawy to tylko i wyłącznie razem - przecież to dzieci i toz jednej grupy!!! Muszą się bawić raem.
Ciekawa jestem co mi z tego wszytskiego wyjdzie...
Jest pięknie!!!
Mag K
Średniak
Średniak

Postautor: gabi » 16 wrz 2006, o 14:10

Mag K. Tak właśnie proadziłam moją łączoną grupę :) Łatwiejsze katry pracy dla czterolatków, mniej wymagałam od nich wiadomości, dostosowywałam ćwiczenia gimnastyczne :) Zabawy jak najbardziej wspólne, nie zabraniałam czterolatkom udziału w zajęciach pięciolatków ani odwrotnie :) Zawsze to dla starszych dzieci było utrwalenie dla młodszych podniesienie poziomu :) Naprawdę nie ma sie czego obawiać, starsze opiekują sie młodszymi, świetnie sie porozumiewają :)
gabi
Starszak
Starszak

książki

Postautor: Baska_xx » 18 wrz 2006, o 18:01

Problem w tym, że zarówno 4-latki, jak i 5-latki mają książki, a rodzice oczekują, żeby je wypełniać. Do mnie już drugiego dnia pracy z grupą (w pn. 4.09.) rodzice przyszli z pytaniem, co dzieci robiły w książkach... Pewnie, że trzeba angażować dzieci 4-letnie w sytuacje edukacyjne dzieci 5-letnich, ale niestety rodzice wymagają, żeby każda grupa wiekowa leciała według swoich książek i je uzupełniała. I co w takiej sytuacji?
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

Postautor: gabi » 19 wrz 2006, o 22:34

Książki w przedszkolu to też pomyłka. Dzieci najlepiej uczą sie przez zabawę a nie ślęcząc nad papierami. Na książki mają jeszcze czas, zwłaszcza czterolatki i to nie tylko moje zdanie. Są przecież karty pracy, zajęcia plastyczne, które usprawniają paliczki, poza tym dzieci przez cały dzień aktywności poznają coś nowego. Lepiej jeśli poprzekładają fasolki, kasztany czy guziki zamiast popatrzeć na rysunki w książeczkach, lepiej poukładać plastikowe literki niż tylko je oglądać. Najważniejsza jest możliwość manipulowania a na papierze jej nie ma. Oczywiście zerówka moze mieć podręczniki jako, ze dzieci przygotowuja sie do szkoły. Niestety wyścig szczurów zaczyna się już w przedszkolu :( i to rodzice zabierają dzieciństwo wlasnym dzieciom a nauczyciele dają na to przyzwolenie.
gabi
Starszak
Starszak

Postautor: Tusia » 20 wrz 2006, o 16:06

zgadza się! ksiązki w przedszkolu to pomyłka - niedługo już po urodzeniu każdemu wręczą książki - głupota,a my nauczycielki jesteśmy od tego aby decydować co najlepsze dla naszych wychowanków
ja też pracuję w grupie mieszanej -5 i 6 latków-na zajęciach kiedy z dziećmi rozmawiam, czytam coś opowiadamy układamy historyjki są wszystkie dzieci -ba nawet często te młodsze są rozmowiniejsze i szybciej kapujące od starszych - kiedy 6 latki pracują w książeczkach -bo te dzieci mają je -młodsze 5 letnie dostają karty pracy ode mnie lub słuchają bajki czytanej przez panią wożną -oczywiście mniej wymaga się od tych młodszych ale one są chętne (bo nie muszą) i potem mają łatwiej w 6 latkach
Tusia
Starszak
Starszak

Postautor: florka2 » 8 lis 2006, o 17:39

Polecam przewodniki dla gr. 4-latków Czterolatek. Bawię się i uczę.
na poniższej stronie pobierz sobie w formacie pdf
http://www.macedukacja.pl/swiat_naucz_p ... 3-060&is=1
ROZKŁAD MATERIAŁU - [pdf, 0.2 MB]
Przykładowe wpisy do dziennika zajęć. - [pdf, 355 kB]
a tu inne materiały
http://www.macedukacja.pl/swiat_naucz_p ... ip=143-000

Polecam zakup tych przewodników w formie papierowej. jest rozpisany kazdy dzień pracy z dziećmi, na cały rok szkolny!!!!
praca praca i praca.......... każdego wzgogaca
( tylko pieniążków jakoś nie widać )
Awatar użytkownika
florka2
Starszak
Starszak

Następna

Wróć do Scenariusze, publikacje, metody pracy z dziećmi