plany miesięczne dla początkującej nauczycielki

Jak w temacie. Masz jakiś problem? Potrzebujesz scenariusza? Nie masz pomysłu na zajęcia? Masz nowy pomysł? To miejsce jest dla ciebie!

plany miesięczne dla początkującej nauczycielki

Postautor: lucyna64 » 19 sie 2006, o 14:57

Bardzo prosze o plany miesięczne dla 3-4 latków. Będę pracować na "ABC program wychowania ....."Grodzickiej. Jestem nauczycielką początkującą Bardzo prosze o pomoc!!!!!!!!
lucyna64
Maluszek
Maluszek

ABC

Postautor: Mag K » 20 sie 2006, o 12:25

Z tego co wiem to do tego podręcznika jest pomoc dla nauczycieli w postaci poradnika metodycznego :) Też będę pracowała na tym programie i też zaczynam pracę :) Nie lepiej samemu stworzyć swoje plany miesięczne???
Jest pięknie!!!
Mag K
Średniak
Średniak

Postautor: stażystka » 20 sie 2006, o 18:10

ja chyba będę też pracowała na tym programie, są jakieś dodatkowe pomoce?
stażystka
Starszak
Starszak

plany

Postautor: Mag K » 20 sie 2006, o 20:51

Na pewno jest poradnik metodyczny dla nauczyciela, który zawiera przykładowe plany miesięczne i scenariusze zajęć. Ale przecież można korzystać też z innych przowodników, innych wydawnictw a na pewno stworzymy świetne plany miesięczne :)
Jest pięknie!!!
Mag K
Średniak
Średniak

Postautor: stażystka » 20 sie 2006, o 21:05

chce też korzystac z innych programow i planow, ale nie bardzo wiem, ktore sa "sensowne". ciezko wiedziec co jest w srodku, jak sie np zamawia w necie :( moze macie jakies sprawdzone i warte polecenia scenariusze, plany, itp. :) pozdrawiam
stażystka
Starszak
Starszak

targi

Postautor: Mag K » 22 sie 2006, o 14:17

Polecam udać się na Targi Ksiązki Edukacyjnej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Odbywają się od 1 do 4 września. Warto tam zajrzeć i wziąc ze sobą trochę kasy, a można zrobić niesamowite zakupy, a wcześniej wszytko dokładnie obejrzeć.

Mam sprawdzone 2 wydawnictwa : Mac Edukacja i Jedność.
Korzystałam z Mac w pracy z trzylatkami i mają ciekawe pomysły,a le dużo czerpią z innych książek i poradników zabaw.
Jedność ma świetne pozycje dla nauczycieli dotyczące zajeć, zabaw ruchowych i plastycznych. Jestem zachwycona tym wydawnictwem i naprawdę polecam. We wrześniu mam zamiar się "obkupić" :)

Polecam też prenumeratę "bliżej przedszkola" i zakup gazety "Nauczycielka przedszkola". Dodają do niej plakaty, plansze pomocne w zajęciach i przystrojeniu sali - kolorowe i estetyczne :)
Jest pięknie!!!
Mag K
Średniak
Średniak

Postautor: stażystka » 22 sie 2006, o 21:37

nie wszyscy mają blisko do stolycy :wink: pozdrawiam
stażystka
Starszak
Starszak

Postautor: Mag K » 22 sie 2006, o 21:40

Ta przypuszczałam, ale zaproponować można :)
W każdym razie poelcam stronę internetowa wydawnictwa Jedność.
A ... i przypomniało mi się Didasko. Też mają dosyć ciekawe pomysły.
Jest pięknie!!!
Mag K
Średniak
Średniak

plany miesieczne

Postautor: Baska_xx » 2 wrz 2006, o 09:52

Stworzyc plan miesieczny jest faktycznie najlepiej, ale jak wlasciwie to sie robi? Jestem rowniez poczatkujaca nauczycielka i mam grupe 4-5 latkow. Bede pracowac na program "ABC XXI wieku". Jednak poradniki metodyczne nie odnosza się do grup łączonych. Otrzymałam jeden poradnik dla 4 latków i 2 poradniki dla 5-latków, a przecież część zajęć trzeba prowadzić równocześnie dla obu grup wiekowych. Doszłam do sedna sprawy, a mianowicie mojego pytania - jak połączyć takie zajęcia, aby były one sensowne i wszystkie dzieci coś z tego wyniosły?
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

Postautor: gabi » 4 wrz 2006, o 18:57

Wszystko da sie pogodzić :) W zabawach ruchowych, nauce piosenki, zajęciach rytmicznych świetnie dzieci radzą sobie razem :) 4 latki są odrobinę mniej sprawne manualnie ale z doświadczenia wiem, ze to nie jest żadna zależność. Miałam 4 latki świetnie rysujące szlaczki w liniaturze i 5 latki, które nie potrafiły trzymać poprawnie przyborów do rysowania. Lepiej równać wzwyż niż zaniżać poziom :) Co te młodsze dzieci złapią to ich a im wiecej mają bodźców, tym szybciej je ogarniają :)
gabi
Starszak
Starszak

:-)

Postautor: Baska_xx » 6 wrz 2006, o 17:32

:-) Troszkę mnie to podniosło na duchu. A czy mogłabym lprosić propozycje zabaw z dziećmi 4- i 5- letnimi, które można wprowadzić w życie po południami (tj. po obiedzie, kiedy dzieci nie są już skore do nauki)?
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

Postautor: gabi » 6 wrz 2006, o 21:28

Oj pisac by dłuuuuuugo :)

Wszystkie zabawy kołowe (Ulijanka, mam chusteczkę haftowaną, chodzi lisek koło drogi i wieeeele tym podobnych)

zabawy naśladowcze (pokaż to, co ja zrób tak jak ja, nie rób tak jak ja - dotyczące zazwyczaj codziennych czynności)

różnorodne techniki plastyczne (farby, ścinki, kolorowe papiery, wycinanie nożyczkami, rysowanie po dużym arkuszu, malowanie na tapecie, plastelinowe stwory...)

zabawy ruchowe (powódź, rekin i rybki, bocian i żabki, zwierzaki-cudaki, ptaszki do gniazdek...)

zabawy na wyciszenie (głuchy telefon, dopowadanie baśni po jednym zdaniu, gra w kolory, zagadki, czytanie baśni, zabawy teatralne (przebieranki, wymyślanie kostiumów) zabawy konstrukcyjne z klocków różnego rodzaju)
gabi
Starszak
Starszak

:-)

Postautor: Baska_xx » 9 wrz 2006, o 15:20

dzięki za naprowadzenie...
Muszę sobie poprzypomniać zabawy, bo dużo nie pamiętam. Często najbardziej oczywiste rzeczy przychodzą człowiekowi do głowy najpóźniej... :)
Basia
Baska_xx
Średniak
Średniak

Wróć do Scenariusze, publikacje, metody pracy z dziećmi