opinia do poradni , mam problem

Jeśli masz problem z dzieckiem i nie wiesz od czego zacząć i jak mu pomóc napisz.

opinia do poradni , mam problem

Postautor: margin1 » 14 kwie 2006, o 20:00

Rodzic poprosił mnie żebym napisała opinię o dziecku do poradni pp, dziecko jest opóźnione w rozwoju. gdzie mogę znaleźć przykladową opinię. jestem nauczycielem z rocznym stażem i taką opinię będę pisała pierwszy raz, czy możecie mi cos zasugarować? Dziękuję
margin1

Postautor: Gosiaczek » 15 kwie 2006, o 13:37

koleżanko - mam spory staż pracy za sobą i nie raz kierowałam dziecko na badania do poradni pp - za każdym razem dostawałam do wypełnienia arkusz (dostawałam go w poradni więc możesz tam zajrzeć) niestety arkusze do poradni są opracowane raczej dla dzieci szkolnych - jak rozumiem pracujesz w przedszkolu - w ubiegłym roku kierowałam dziecko i zwyczajnie opisałam co o nim wiem - z jakiej rodziny pochodzi, od kiedy uczęszcza do przedszkola, jak zachowuje się w grupie - w zabawie i na zajęciach, z czym ma kłopoty, w jaki sposób z nim pracuję, jaki jest kontakt z rodzicami i współpraca z ich strony oraz zainteresowanie i na koniec dołączyłam teczkę z pracami dziecka - jeśli coś jest nie tak to i prace są nie na takim poziomie jak powinny,
myślę, że śmiało możesz tak opisać bez żadnych formularzy - a w razie problemów - odezwij się

wesołych świąt
Gosiaczek

Postautor: Gość » 16 kwie 2006, o 19:11

witam! dziekuję serdecznie za pomoc. spisałam sobie na kartce to co powinnam poruszyć w tej opinii. Mam tremę, bo matka dziecka jest pedagogiem w szkole, nie chciałabym wypaść źle, dlatego bardzo sie martwię. Dziecko w tym roku bardzo cofnęlo się w rozwoju, jego zachowanie jest na poziomie dziecka trzy letniego, a chłopczyk ma 5lat. bBoję się tez tak otwarcie powiedzieć o tym matce, ktora ma bardzo wysokie ambicje i jeżeli coś jest nie tak z jej synem to wini za to przedszkole. Dziękuję za poradę. Będęszukac dalej, może gdzieś w internecie zanjadę przykładową opinię, chodzi mi też o slownictwo fachowe. Pozdrawiam i zyczę mokrego lanego poniedziałku!
Gość

Postautor: Gosiaczek » 17 kwie 2006, o 17:39

ciesze się że mogłam pomóc- wydaje mi się że jeśli matka zgodziła się na badanie dziecka to sama dostrzega problem bo przecież badanie jest za zgodą rodziców -poza tym o jakie fachowe słownictwo ci chodzi? - przecież Ty masz tylko opisać zachowanie i problemy dziecka -a specjalista ma postawić diagnozę - nam nie wolno tego robić bo nie jesteśmy specjalistkami
jeśli chodzi Ci o przykładową opinię -mam takową ponieważ już kilkakrotnie kierowałam dzieci -jeśli chcesz- podaj adres to Ci przeslę :D
Gosiaczek

Postautor: Gość » 17 kwie 2006, o 19:15

Oj, kochana jesteś! Właśnie wydrukowałam kilka kartek i będę składać opinię o Piotrusiu. Dziękuję że możesz przesłac mi swoja opinię, będę miała ulatwiona sprawę no i w ogole zobaczę jak powinna wygladać taka opinia. Napisz jak moge Ci się odwdzięczyć! :D super_kleszczyk@autograf.pl
Gość

Postautor: Gość » 17 kwie 2006, o 19:27

Czasami wieczorami jestem na gg, jesli znajdziesz odrobinę wolnego i ochotę na rozmowę to zagladnij - 6484848
Gość

Postautor: Gosiaczek » 17 kwie 2006, o 20:22

jutro Ci wyslę opinię - i chętnie czasami porozmawiam na gg
:D
pozdrawiam
Gosiaczek

Postautor: Gosiaczek » 18 kwie 2006, o 07:00

już wysłałam !!!

odezwij się jeszcze!!!

aha -nie ma mowy o żadnym odwięczaniu - pomoc koleżeńska :) :)
Gosiaczek

Postautor: Gość » 18 kwie 2006, o 17:58

:D Uff! Napisałam, trochę tak wyszło:groch z kapustą, ale takie dam mamie dziecka. Dziękuję za Twoją nieocenioną pomoc, nawet nie wiesz tak to miło, jesli mozna na kogoś liczyć. Cięzka ta praca i dobra dla kogoś kto nie ma rodziny. wiesz myslę sobie, że chyba jesteś w moim wieku. Ja kedyś pracowałam w przedszkolu jako pomoc do dzieci. potem urodziłam dziecko i gdy corka podrosła zaczęłam studia. Kiedys pracowało się zupelnie inaczej, były inne dzieci, rodzice. Te moje początki sa bardzo trudne. To tyle o mnie. Napisz jeszcze. Ja w tym tygodniu chodze na 11.00 do pracy i zamykam przedszkole o 16.00 . Paaaaaaaaaa Napisz!!! :D :D :D
Gość

Wróć do Problemy dydaktyczno - wychowawcze