Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą ?

W tym miejscu rozmawiamy o wszystkim tym co jest związane z naszą pracą, a co nie pasuje do innych kategorii tematycznych naszego forum.
Czas trochę odsapnąć? Nie ma to jak chwila luźnej dyskusji z innymi. Zawsze warto bliżej poznać ludzi, którzy siedzą w tym samym "temacie" co Ty.

Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą ?

Postautor: kruppssa » 16 sty 2017, o 15:51

Wybór kamer do monitoringu nie musi być trudny i skomplikowany. Na stronie http://ivel.pl/k355,monitoring-kamery.html znaleźć można nie tylko szeroki wybór kamer w atrakcyjnych cenach, ale również liczyć na fachowe doradztwo w zakresie dobrania odpowiednich kamer do monitorowania i rejestrowania obrazu. Sklep oferuje również akcesoria, które są niezbędne do prawidłowego zamontowania kamer, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.
kruppssa
Starszak
Starszak

Re: Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą ?

Postautor: tuchacz » 17 sty 2017, o 13:28

Dobry alarm i monitoring, fajnie jak do tego jest jakaś apka na telefon, żeby mieć podgląd na bieżąco.
tuchacz
Maluszek
Maluszek

Postautor: tregad » 26 sty 2017, o 21:24

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem było by też zainwestowanie w coś takiego jak folia antywłamaniowa. Jest o wiele lepsza niż roleta, a cenowo też do przeżycia. Ja mam takie u siebie i jestem zadowolony. Juz raz chcieli się do mnie włamać, i bezskutecznie właśnie dzięki tej folii. Okna po prostu nie da się zbić...
tregad
Maluszek
Maluszek

Postautor: agucha87 » 6 lut 2017, o 12:01

Odpowiednio dobrane zabezpieczenie drzwi to podstawa, to samo sie tyczy okien. No a najbardziej sprawdzonym sposobem, jest czujna sąsiadka. :) W razie problemów. poszukać odpowiedniego adwokata, w czym pomorze ten blog. http://www.codzienniety.pl/
agucha87
Starszak
Starszak

Postautor: mraklaf » 7 lut 2017, o 13:35

najlepiej to założyć dobry monitoring i jakieś rolety antywłamaniowe
mraklaf
Maluszek
Maluszek

Postautor: Wirko41 » 16 mar 2017, o 10:50

Fajnie cały system alarmowy i monitoringu zgrać w całość i spiąć z systemami inteligentnego domu.
Wirko41
Maluszek
Maluszek

Postautor: magda86 » 9 kwie 2017, o 11:57

Wg mnie dość dobrym zabezpieczeniem jeśli chodzi o włamania jest zamontowanie rolet zewnętrznych drzwiach tarasowych i oknach na parterze i poddaszu. Natomiast w pozostałych oknach przyda się dodatkowa blokada klamek okiennych zamykana na kluczyk.
Jeśli mamy garaż połączony z domem to koniecznie musimy zamontować wewnętrzne drzwi antywłamaniowe.
Czasami nawet najlepsze zabezpieczenia nie uchronią nas przed włamaniem i kradzieżą dlatego warto wykupić jakieś dobre ubezpieczenie mieszkania. My mamy wykupione w TU Europa http://tueuropa.pl/nieruchomosci.htm Oprócz typowego ubezpieczenia od pożaru i innych zdarzeń losowych mamy dodatkową ochronę całego wyposażenia mieszkania w przypadku włamania, kradzieży czy dewastacji. Na szczęście nigdy nie musieliśmy z niego korzystać więc nie wiem jak to wygląda w praktyce gdy do takiego włamania do naszego mieszkania by doszło. Takie ubezpieczenie to niewielki koszt. W zależności od ubezpieczyciela waha się w granicy 150 - 300 złoty rocznie w zależności od tego jakie opcje ubezpieczenia wybierzemy.
magda86
Średniak
Średniak

Postautor: izabellaa » 24 kwie 2017, o 11:25

Monitoring to fajna sprawa, ale z tego co mi się wydaje, to chyba niezbyt tania impreza? :) Z drugiej strony w jaki sposób przeliczyć bezpieczeństwo na pieniądze? Tak czy owak ja podczas stawiania domu sporą pomoc w wielu kwestiach uzyskałam tutaj: https://forum.leroymerlin.pl/forum/fachowcy-i-eksperci,1,24.html. Warto zasięgnąć opinii w kilku miejscach, tym bardziej, że można trafić na fachowców, alb osoby, które po prostu mają już doświadczenie w sprawach, o które pytamy.
izabellaa
Średniak
Średniak

Postautor: Manlingette » 9 maja 2017, o 15:55

Najlepiej monitoring, właściwie nie ma lepszej opcji. Przecież nie wszyscy chcą mieć w oknach kraty.
Manlingette
Średniak
Średniak

Postautor: pauhouk » 6 cze 2017, o 14:04

Teraz są nowoczesne systemy alarmowe, np. Espol, które pozwalaja zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem.
pauhouk
Średniak
Średniak

Postautor: _darkos_ » 6 cze 2017, o 18:35

Najlepiej zainwestować w alarm i zamontować go w domu. Wtedy można czuć się bezpieczniej :)
_darkos_
Maluszek
Maluszek

Postautor: Jelly » 12 cze 2017, o 13:15

Gdybyście kiedyś musieli dochodzić swoich praw w sporze z firmą ochroniarską polecam konsultacje w kancelarii: https://przemyslawmalinowski.pl/prawo/
Jelly
Średniak
Średniak

Postautor: AnnaSz. » 12 lip 2017, o 16:39

Znajomi którzy często podróżują wykupili sobie abonament w firmie ochroniarskiej. No ale najpierw należy zainwestować w nowoczesny system alarmowy i monitoring. Odpowiednie czujniki informują firmę ochroniarską o wszelkich nieprawidłowościach, która wysyła wówczas patrol interwencyjny. Dodatkowo wszystko rejestrują bezprzewodowe kamery wi-fi z możliwością podglądu przez internet https://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/kamery-ip.html . No ale trzeba mieć odpowiednie dochody i co chronić. Mnie osobiście wystarczyłyby kamery rejestracyjne z podglądem w internecie. W razie czego zawsze można wówczas poprosić kogoś znajomego by zajrzał do nas. Z resztą przecież i tak zostawimy klucze by nam co jakiś czas kwiaty podlali.
AnnaSz.
Średniak
Średniak

Postautor: szplint » 12 lip 2017, o 18:44

Alarm, monitoring i powinno być bezpieczniej. Chociaż ważna jest też rozwaga.
szplint
Maluszek
Maluszek

Postautor: raimoto » 21 lip 2017, o 10:05

Alarm-Net ma doskonałe systemy alarmowe oraz instalacje telewizji przemysłowej. Sądzę, że to dobry sposób na ochronę domu przed kradzieżą.
raimoto
Średniak
Średniak

Następna

Wróć do Hydepark