Jak oszczędzić na zakupach?

W tym miejscu rozmawiamy o wszystkim tym co jest związane z naszą pracą, a co nie pasuje do innych kategorii tematycznych naszego forum.
Czas trochę odsapnąć? Nie ma to jak chwila luźnej dyskusji z innymi. Zawsze warto bliżej poznać ludzi, którzy siedzą w tym samym "temacie" co Ty.

Jak oszczędzić na zakupach?

Postautor: AnnaSz. » 15 mar 2016, o 21:30

Witajcie. Szczególnie chodzi mi o zakupy ubraniowe. Wiadomo - dzieci szybko rosną i trzeba szukać sposobów na to by w jakiś sposób oszczędzić. Ciekawi mnie czy macie takie swoje miejsca - w sieci, sprawdzone, dobrej jakości ubrania w atrakcyjnych cenach? Nie chodzi mi tylko o ubrania dla maluszków ale też dla nastolatków, bo jak wiadomo oni tez sporo wydają na ciuchy. Ja od siebie mogę polecić ten sklep -> http://pakuten.pl/18-bluzy Ciuchy raczej dla nastolatków właśnie, ceny moim zdaniem bardzo atrakcyjne, a przy tym ubrania nieszablonowe, po prostu oryginalne. Macie jakieś podobne "odkrycia" którymi chcecie się podzielić? będę wdzięczna za namiary!
AnnaSz.
Średniak
Średniak

Re: Jak oszczędzić na zakupach?

Postautor: kleosia » 19 mar 2016, o 13:58

Może skorzystać z doradcy zakupowego http://www.marketplanet.pl/doradztwo-zakupowe/ . A tak na poważnie, fajnie jakby był ktoś taki. No ale to nie jest takie proste. Przede wszystkim dlatego, że każdy z nas jest inny. Na tym polega demokracja by się różnić w upodobaniach. Niedawno znajomy prosił nas o poradzenie przy wyborze samochodu. On lubi hatchback, my kombi. On benzynę, my diesle. Dla niego fiat to samochód elegancki, my wręcz przeciwnie. Na tym polega demokracja, ale nie powinien się dziwić ze zdania są odrębne. Co do wspomnianego MarketPlanet, to podoba mi się ich podejście do sposobu wyboru oferty. Jest po prostu bezstronna.
kleosia
Średniak
Średniak

Postautor: pico » 21 mar 2016, o 23:20

Na myśl przychodzi mi tylko porównywarka internetowa, wtedy najłatwiej znaleźć największe okazje w sieci
pico
Maluszek
Maluszek

Postautor: karina.walorek » 27 mar 2016, o 11:54

ja korzystam z portalu mamokazje.pl tam ludzie zamieszczają różne promocje, które można fajnie wykorzystac.
karina.walorek
Maluszek
Maluszek

Postautor: fozo » 1 kwie 2016, o 08:41

Ja oszczędzam w ten sposób, że idę do sklepu z gotową listą i kupuje tylko to, czego akurat potrzebuje
fozo
Maluszek
Maluszek

Postautor: fimo » 1 kwie 2016, o 21:05

Dla mnie to sprzeczność zakupy i oszczędzanie, nie mam pomysłu jak można to połączyć
fimo
Maluszek
Maluszek

Postautor: nerdo » 21 lip 2016, o 13:03

według mnie, zresztą praktykuję tą metodę - najlepszym sposobem na oszczędzanie jest kupowanie co tylko się da przez internet :) wówczas kupuje się wyłącznie potrzebne rzeczy a nie biega i wrzuca cokolwiek :) tak samo jeśli chodzi o ubranka dla dzieci itd. ostatnio przykładowo w sklepie internetowym znalazłam świetne body dla dziewczynki w naprawdę super cenie :)
nerdo
Maluszek
Maluszek

Postautor: majkarola » 22 lip 2016, o 15:41

Kupować przecenione produkty i zawsze robić listę potrzebnych rzeczy.
majkarola
Maluszek
Maluszek

Postautor: zuza213 » 3 sie 2016, o 11:30

przecienione owszem, ale przede robić listę zakupów! to zdecydowanie oszczędza pieniądze, ale i czas bo mamy jasno postawione zadanie co kupić a czego nie. najlepiej robić zakupy na 2-3 dni bo takie wizyty w sklepie codziennie bardzo rozbijają dzień.
zuza213
Maluszek
Maluszek

Postautor: kako » 9 wrz 2016, o 12:51

zdecydowanie warto robić zakupy przez internet jeśli się tylko da, szczególnie odzieżowe czy kosmetyki :) ja zawsze tak robię, do tego jeszcze oszczędzam na przesyłkach bo zawsze sobie wybieram odpowiednie firmy kurierskie, których cenniki sprawdzam na porównywarce https://przesylarka.pl/ i co dzień dzięki temu kilka zł ląduje w kieszeni :)
kako
Maluszek
Maluszek

Postautor: petree » 9 wrz 2016, o 20:23

wydaje mis ię tez że bony rabatowe i programy lojalnościowe to fajna sprawa
petree
Maluszek
Maluszek

Postautor: fresz » 15 sty 2017, o 20:03

Najlepiej po prostu szukać okazji. Najłatwiej je znaleźć w sklepach internetowych. Jak my wyposażaliśmy naszą salkę gimnastyczną to oczywiście przelecieliśmy oferty lokalnych producentów, ale i tak korzystniej wypadła ta firma http://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet- ... -1670.html . A przez to, że był to większy zakup to udało nam się dostać rabacik ;)
fresz
Starszak
Starszak

Postautor: witkana » 16 sty 2017, o 09:14

na pewno porównywarki, ale też sezonowe promocje, wyprzedaże, karty lojalnościowe i zniżki dla klientów sklepów.... da się :)
witkana
Maluszek
Maluszek

Postautor: wrobar » 25 sty 2017, o 18:50

Na pewno oszczędza się sporo robiąc zakupy przez internet
wrobar
Średniak
Średniak

Postautor: kreker » 1 lut 2017, o 11:52

jeśli chodzi o zakupy w internecie - to bony są dobre. tutaj ich zazwyczaj szukam. a w sklepach stacjonarnych to tylko wyprzedaże sezonowe
Awatar użytkownika
kreker
Maluszek
Maluszek

Następna

Wróć do Hydepark